21 Квітня, 2024
Україна, Черкаси, пр-т Шевченка 17
Новини

Зеленський: Україна не готова стримувати новий наступ Росії, який очікують у травні-червні

“Два-три місяці тому ми мали великий дефіцит артилерійських боєприпасів, різних видів озброєння”, – розповів президент в інтерв’ю CBS News.

Президент Володимир Зеленський

Українським Силам оборони вдалося стримати наступ Росії у найгірші зимові місяці. Але вони не готові стримувати новий  наступ РФ, який очікують наприкінці весни – на початку літа цього року.

Про це сказав Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю каналу CBS News.

Мова йде про кінець травня – червень.

“А до цього нам не лише треба підготуватися, нам потрібно не лише стабілізувати ситуацію, тому що партнери іноді дуже раді, що ми стабілізували ситуацію… Ні, я кажу, що нам потрібна допомога зараз””, – наголосив Зеленський.

Зараз, за словами глави держави, ситуацію вдалося стабілізувати і це “краще, ніж було два-три місяці тому, коли ми мали великий дефіцит артилерійських боєприпасів, різних видів озброєння”.

Президент наголосив,що здавалося б, нескінченні запаси ракет і снарядів російських окупаційних військ зруйнували деякі населені пункти.

У війні, яка перетворилася на виснажливу артилерійську, Росія має перевагу не тільки завдяки більшій вогневій могутності, а й через зброю, яка уражає на великі відстані.

“І в Бахмуті, і в Авдіївці, і в Лисичанську, і в Соледарі і так далі було дуже важко боротися з противником, у якого артилерійський снаряд може стріляти на 20 з гаком кілометрів, а [наш] артилерійський снаряд – 20 з мінусом”, – сказав Зеленський.

  • У лютому аналітики НАТО вважали, що російська армія не зможе у найближчі місяці перейти у наступ, оскільки Альянс не бачить здатності російської сторони мобілізувати необхідну кількість людей.
  • Натомість російське військове командування сподівається знайти достатні ресурси (300 тисяч мобілізованих) для проведення наступальної операції на Харків, зазначив американський Інститут вивчення війни.

lb.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *