20 Травня, 2024
Україна, Черкаси, пр-т Шевченка 17
Технології

Заявка у два кліки. В Міноборони анонсували смарт-мобілізацію в Україні

Фото: заступник міністра оборони України Катерина Черногоренко (kanaldim tv) Автор: Наталія Гурковська

У Міноборони анонсували смарт-мобілізацію в Україні. Подати заявку на мобілізацію можна буде у два кліки.

Про це заявила заступник міністра оборони України Катерина Черногоренко, пише РБК-Україна з посиланням на її інтерв’ю АрміяInform.

“Наступний етап – це можливість у два кліки подати заявку на мобілізацію: “Я хочу стати оператором дронів”, “Я хочу стати артилеристом” тощо”, – сказала вона.

За словами заступниці голови Міноборони, важливим є саме рекрутинговий підхід, бо коли людина буде розуміти весь свій маршрут у війську і зможе його контролювати шляхом власного вибору, то питання щодо електронних повісток, самого факту їхнього існування відпаде само по собі.

“Я вважаю, що людина має мати можливість мобілізуватися або підписати контракт саме до такого командира, якому він чи вона довіряє. Це – цільовий рекрутинг. Цивільна аналогія: коли після випуску з вишу за кращих студентів борються працедавці”, – додала вона.

Черногоренко зазначила, що ЗСУ наразі – це найбільший працедавець у країні і він може боротися за найкращих людей із цивільного життя “і тоді ми станемо ще швидшими і ще технологічнішими”.

“До речі, армія зараз неабияк наситилися цивільною експертизою, цивільними звичками, культурою цивільною. В армії служать люди з великих компаній. Так, у мене в команді працює військовослужбовець, який повернувся з Каліфорнії, де будував стартапи. Він просто сів у літак, повернувся в Україну і мобілізувався в 47-у бригаду. І все. Тут більше нічого не можна сказати. Це приклад, як цивільні люди збагачують армію. І це збагачення треба “ловити”, – зауважила вона.

Мобілізація в Україні

Мобілізацію в Україні було оголошено після масштабного вторгнення РФ у лютому 2022 року. Тоді ж було запроваджено і воєнний стан. І мобілізацію, і військовий стан вже продовжували кілька разів, останнім часом на 90 днів, до 13 травня 2024 року.

Нещодавно президент Володимир Зеленський підписав закон про зниження граничного віку перебування громадян на військовому обліку призовників з 27 до 25 років. Окрім того, статус “обмежено придатний” до військової служби скасували в Україні. Військовозобов’язані, які мають цей статус, мають пройти військово-лікарську комісію.

Більше про зміни у процесі мобілізації та як зміняться правила для військових – читайте у матеріалі РБК-Україна.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

www.rbc.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *