21 Квітня, 2024
Україна, Черкаси, пр-т Шевченка 17
Новини

За рік обсяг коштів фізосіб у банках зріс на 14% – НАБУ

З лютого 2023 року по лютий 2024-го обсяг коштів фізичних осіб у банках зріс на 14% виключно за рахунок гривневих коштів.

Про це в Укрінформі сказав в.о. виконавчого директора НАБУ Дмитро Глінський під час пресконференції «Чи довіряють українці банкам та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб під час війни?».

"За останні 12 місяців, якщо брати лютий до лютого, то обсяг коштів фізичних осіб у банках зріс на 14% – на 133 млрд грн. Це зростання відбулося виключно за рахунок гривневих коштів. За цей же період залишки у валюті скоротились на 1%", – сказав Глінський.

За рік обсяг коштів фізосіб у банках зріс на 14% - НАБУ

Дмитро Глінський

Він також зазначив, що порівняно з січнем у лютому зменшилось сальдо купівлі готівкової валюти.

"Статистика підтверджує те, що люди в цілому мають довіру до фінансової системи, і ті ставки, які банки пропонують по гривневих строкових вкладах, вони дійсно є привабливі", – сказав Глінський та додав, що хоч і повільними темпами, але частка строкових депозитів зростає.

Як повідомлялось, станом на 1 лютого 2024 року загальна сума вкладів фізичних осіб (у т.ч. фізичних осіб-підприємців) у банках України становила 1 195,0 млрд грн.

www.ukrinform.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *