23 Лютого, 2024
Україна, Черкаси, пр-т Шевченка 17
Новини

З України намагались незаконно вивезти 124 археологічні предмети

Митники запобігли незаконному вивезенню за межі України археологічних цінностей.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Telegram-канал Державної митної служби України.

“Сьогодні, 03 лютого, в зону митного контролю пункту пропуску “Порубне-Сірет” прибув автомобіль під керуванням громадянина України, який прямував з України до Румунії в приватних справах. Для проходження митного контролю чоловік обрав смугу руху “зелений коридор”, чим засвідчив, що не переміщує товарів, обов’язкових до декларування”, – сказано в повідомленні.

Коли митники провели контроль, то виявили предмети археології – елементи кінської збруї, елементи прикрас, рівнораменні хрести, предмети побутового призначення, елементи візантійського скла.

Згідно із законами України вищевказані предмети заборонені до вивезення за межі митної території України. Виявлені предмети археології у кількості 124 штук вилучено.

“Скіфське золото” повернуть Україні

На початку 2014 року колекцію “Скіфського золота” з музею в Києві та чотирьох музеїв Криму відправили на виставку в Амстердамі. Вона мала проходити з лютого по серпень в археологічному музеї Алларда Пірсона.

Після окупації Криму РФ, що сталася вже після відкриття виставки, виникло питання про те, кому повертати колекцію – 565 музейних предметів загальною страховою вартістю 10 млн доларів.

На частину колекції, що належить кримським музеям, після окупації заявила свої права РФ. Україна зі свого боку заявила, що експонати не можуть бути повернуті на окуповану територію, яка тимчасово перебуває не під українським контролем, і мають бути передані безпосередньо Україні.

У грудні 2016 року Окружний адміністративний суд Амстердама визнав права України на колекцію і постановив передати її до Києва. У жовтні 2021 року Апеляційний суд Амстердама підтвердив рішення суду першої інстанції. Після чого у січні минулого року “Кримські музеї” подали касацію на рішення Апеляційного суду.

Однак, 9 червня Верховний суд Нідерландів підтримав рішення про передачу “скіфського золота” Україні. Росія таки не змогла оскаржити право на цінності з кримських музеїв.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *