22 Травня, 2024
Україна, Черкаси, пр-т Шевченка 17
Новини

В уряді Китаю запевняють, що суворо контролюють експорт товарів подвійного призначення

Уряд КНР запевняє, що дотримується правил СОТ у торгівлі з Росією і суворо контролює експорт військової продукції і товарів подвійного призначення.

Про це на брифінгу заявив речник МЗС КНР Ван Веньбінь, коментуючи інформацію про використання військами РФ продукції китайських компаній у війні проти України, передає кореспондент Укрінформу.

«Китай виважено та відповідально ставиться до експорту військової продукції і суворо контролює експорт товарів подвійного призначення, включаючи безпілотники цивільного використання», – сказав Ван.

Дипломат повторив, що Китай не є «творцем чи учасником української кризи» (так у Китаї називають війну РФ проти України), а також що Пекін «не сидів склавши руки», а всіляко сприяв мирним переговорам.

«Перекладання провини на Китай не вирішить кризу», – наголосив він.

Речник заявив, що між Китаєм і Росією є «звичайна» торгівля, і закликав не порушувати «законні права та інтереси» КНР.

«Звичайна торгівля Китаю з Росією… відповідає правилам СОТ і ринковим принципам, не націлена на будь-яку третю сторону і не повинна піддаватися зовнішньому втручанню чи примусу», – сказав речник зовнішньополітичного відомства.

Як повідомляв Укрінформ, адміністрація США висловила жорстку позицію щодо дій Китаю, який забезпечує підтримку російського військово-промислового комплексу для підживлення агресивної війни Кремля в Україні.

www.ukrinform.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *