15 Червня, 2024
Україна, Черкаси, пр-т Шевченка 17
Новини

Схеми із закупівлями Укрзалізниці: фігуранту справи призначили заставу в ₴6 мільйонів

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) у п'ятницю призначив запобіжний захід одному із підозрюваних у справі щодо заволодіння понад 11 млн грн коштів Укрзалізниці у вигляді застави у розмірі 6,056 млн грн.

Про це у Телеграмі поінформувала пресслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП), передає Укрінформ.

"Слідчий суддя ВАКС застосував запобіжний захід ще одному підозрюваному у справі щодо заволодіння грошовими коштами АТ "Укрзалізниця" у сумі 11,4 млн грн, а саме – співорганізатору організованої групи. Суд частково задовольнив клопотання детективів НАБУ, погоджене прокурором САП, та застосував до указаного підозрюваного запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 6,056 млн грн", – зазначили у САП.

За інформацією пресслужби, на підозрюваного було покладено низку обов’язків: прибувати на першу вимогу до детектива, прокурора або суду; не відлучатись із Вінниччини без дозволу детектива, прокурора або суду; повідомляти детектива, прокурора або суд про зміну свого місця проживання; утримуватися від спілкування з іншими підозрюваними у справі; здати на зберігання детективам НАБУ свій паспорт для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну.

Термін дії обов'язків був визначений до 26 квітня 2024 року. Досудове розслідування у справі триває.

Як повідомляв Укрінформ, слідство встановило, що у 2018 році один із керівників організованої групи з метою заволодіння коштами товариства вирішив встановити контроль над товарно-грошовими потоками АТ "Укрзалізниця".

За інформацією САП, за сприяння можновладних друзів, серед яких – представники уряду та правоохоронних органів, ця особа домоглася призначення членів групи на керівні посади в АТ "Укрзалізниця", що у подальшому забезпечило безперешкодну діяльність організованої групи.

Правоохоронці встановили, що підвладні керівнику ОГ працівники УЗ забезпечили перемогу у тендері підконтрольного підприємства, створивши видимість її законності, у результаті чого протягом 2018-2020 років компанія-переможець тендеру поставляла УЗ пневмоінструмент за завищеною вартістю.

У САП поінформували, що унаслідок цього Укрзалізниця переплатила 11,4 млн грн, якими заволоділи учасники ОГ, та розпорядилися ними на власний розсуд.

www.ukrinform.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *