15 Липня, 2024
Україна, Черкаси, пр-т Шевченка 17
Новини

Компаніям Новинського відновили спецдозволи на користування надрами

Державна служба геології та надр відновила дію спецдозволів на користування надрами, у тому числі – для видобутку газу, компаніям, що належать колишньому народному депутату Вадиму Новинському.

Як передає Укрінформ, відповідний наказ №293 від 26 червня оприлюднений на сайті відомства.

Зокрема, відновлені спецдозволи на видобування газу ПрАТ "Укргазвидобуток" (Островерхівське родовище) та ТОВ "Пром-Енерго Продукт (Васищівське родовище); на видобування граніту, мігматиту, гнейсу ТОВ "Смарт-Граніт" (Запорізька область). Крім того, відновлений дозвіл на водозабір на Черкащині для ТОВ "Віджи Продакшн" та "Віджи Фармінг" та на промислову розробку родовищ нафти й газу для ТОВ "Аркона-Газ Енергія" у Полтавській області.

Кінцевим бенефіціаром усіх цих компаній є колишній народний депутат Вадим Новинський.

Держгеонадра також відновили дію спецдозволу на видобування лабрадориту на Житомирщині для ПрАТ "Коростишівський кар'єр" та на водозабір на Дніпропетровщині для ТОВ "Потоки". Кінцевим бенефіціаром цих компаній є Вадим Єрмолаєв.

Як повідомлялося, 25 червня Президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України, яким продовжив санкції проти низки російських компаній та бізнесменів, а також осіб, пов'язаних з РФ, зокрема Дмитра Фірташа, Павла Фукса, Вадима Новинського.

У липні 2022 року Верховна Рада припинила повноваження народного депутата Новинського. Він зі своїми статками у 1,4 млрд доларів посідає третє місце у рейтингу найбагатших українців за версією журналу Forbes. У 2023 році майно колишнього нардепа, зокрема, корпоративні права на 40 українських підприємств та 30 газових свердловин, було заарештоване.

www.ukrinform.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *