24 Лютого, 2024
Україна, Черкаси, пр-т Шевченка 17
Новини

Кабмін затвердив методологію використання мов нацменшин (доповнено)

Йдеться про використання мов нацменшин у наданні публічних та соціальних послуг, у взаємодії з владою, у наданні медичної допомоги та інших сферах.

Засідання Кабміну 19 січня 2024 року

Уряд ухвалив Методологію використання мов національних меншин там, де вони традиційно і компактно проживають.

Про це на засіданні кабміну повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

За його словами, йдеться про виконання зобов’язань України перед ЄС щодо захисту прав національних меншин.

“Відповідно до профільного закону «Про національні меншини» ухвалюємо Методологію використання мов національних меншин там, де вони традиційно та компактно проживають. Йдеться про використання мов нацменшин у наданні публічних та соціальних послуг, у взаємодії з владою, у наданні медичної допомоги та інших сферах”, – пояснив Шмигаль.

Він зауважив, що забезпечать право національної меншини на розвиток своєї мови та водночас збережуть всі переваги української мови як державної.

Доповнено. В Офісі Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції зазначили, що Методологія встановлює єдині умови і порядок використання мов національних меншин в тих населених пунктах, в яких вони традиційно проживають, або в яких нацменшини становлять значну частину населення (понад 15%).

Методологію розробили після раунду консультацій з колегами з Ради Європи, Єврокомісії та представниками громадських організацій національних спільнот України.

Документ визначає сфери суспільного життя, в яких мови нацменшин можуть використовуватися поряд із державною мовою. Це стосується:

  • комунікації з органами влади та надання публічних послуг;
  • надання медичної допомоги;
  • надання топографічної інформації;
  • поширення інформації для загального ознайомлення;
  • написання офіційних назв на табличках (вивісках) органів місцевого самоврядування та комунальних підприємств;
  • надання соціальних послуг громадянам похилого віку та особам з інвалідністю тощо.

До речі, використання мови національної меншини (спільноти) дозволене за рішенням відповідної сільської, селищної або міської ради.

  • 8 грудня, Верховна Рада прийняла за основу та в цілому законопроєкт 10288-1 про внесення змін до деяких законів України щодо врахування експертної оцінки Ради Європи та її органів щодо прав національних меншин (спільнот) в окремих сферах. Опісля Президент Зеленський підписав закон.
  • Минулого місяця Євросоюз розпочинав скриніг українського законодавства на відповідність праву ЄС.

lb.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *