22 Травня, 2024
Україна, Черкаси, пр-т Шевченка 17
Новини

Блінкен пообіцяв успішну Україну і заявив, що чекає на готовність РФ до переговорів

Держсекретар США зробив чимало заяв про українсько-російську війну в Саудівській Аравії.

Ентоні Блінкен

Очільник Держдепартаменту США Ентоні Блінкен відвідав зустріч міністрів іноземних справ європейських та арабських країн у Ер-Ріяді, де зробив заяви щодо вторгнення Росії до України.

За словами Держсекретаря, які цитує Голос Америки, “вдалося згуртувати багато країн, які визнають, що агресія була спрямована не просто проти України, але й проти основоположних принципів світової системи, і це не може залишитися безкарним, бо ми матимемо світ, де буде більше конфліктів”.

Блінкен також вважає, що “плани Путіна щодо України – стерти її з мапи, включити в Росію, щоб вона більше не існувала – провалилися”. “Є план, який дозволить Україні з часом досягти успіху, бути сильною у військовому, демократичному та економічному відношенні”, – розповів урядовець США.

Росія, на думку Держсекретаря, зараз “слабша економічно, слабша у військовому плані, враховуючи знищення її сил, слабша дипломатично у більшості країн світу”. 

З урахуванням цього Блінкен сподівається, що “Путін продемонструє готовність вести щирі переговори, має бути рішення”. Тоді США “точно будуть там, і українці теж там будуть”.   

  • Блінкен заявив Китаю, що не можна одночасно торгувати з Росією і поліпшувати відносини з Європою.
  • Якщо Китай не припинить підтримку РФ, Держсекретар погрожує Піднебесній “подальшими заходами”.

lb.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *