25 Квітня, 2024
Україна, Черкаси, пр-т Шевченка 17
Новини

Без електрики внаслідок масштабної російської атаки залишилися більше мільйона споживачів, – Міненерго

Найбільше постраждала інфраструктура Харківщини.

Ілюстративне фото: заступниця міністра енергетики Світлана Гринчук.

Заступниця міністра енергетики Світлана Гринчук в ефірі телемарафону заявила, що без електропостачання внаслідок російської атаки залишилися понад мільйон споживачів, повідомляє Укрінформ. 

“Атака, яка була завдана росіянами вчора і сьогодні вночі, ми бачимо, що основним їх обʼєктом є енергетична система. І вчорашня їх атака була однією з наймасштабніших від початку війни, тому що одночасно було завдано значних уражень багатьом обʼєктам по всій території України. Це обʼєкти генерації, обʼєкти системи розподілу, системи передачі електроенергії, в результаті чого більше мільйона споживачів залишилися без електроенергії”, – зазначила Гринчук.

Комбінований удар по Україні 19-22 березня. Аналізуємо дії ворога

За її словами, зараз енергетики намагаються відновити подачу електрики там, де це можливо.

У багатьох регіонах це вдалося, проте в Харкові, Харківській області, регіонах, де були великі ураження, застосовуватимуться погодинні відключення.

“Є регіони, Харків, Харківська область, де ураження були надзвичайно великими. Тому відновити швидко не вдається. Однак ми робимо все можливе, і на сьогодні там залишаються понад 200 тисяч споживачів без електрики, за останні години заживили 50. Але у Харківській області, Харкові можливі погодинні відключення, не просто можливі, вони будуть для того, щоб забезпечити справедливий розподіл енергії до всіх споживачів”, – підкреслила заступниця міністра.

У Харкові наразі зі світлом близько 35% будинків і 50% з опаленням, – мер

Наразі, за її словами, відбувається розбір завалів, оцінка можливості відновлення, заміни обладнання.

“Шукаємо це обладнання і по всій Україні, і з партнерами співпрацюємо, будемо намагатися якомога швидше відновитися і подати електроенергію нашим споживачам”, – сказала Гринчук.

lb.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *