22 Травня, 2024
Україна, Черкаси, пр-т Шевченка 17
Новини

БЕБ направило до суду справу щодо одного з керівників правління Укртатнафти

Бюро економічної безпеки скерувало до суду справу щодо одного з керівників правління Укртатнафти; у межах кримінального провадження до бюджету відшкодовано майже 1,6 млрд грн.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба БЕБ.

"За матеріалами детективів Бюро економічної безпеки України судитимуть колишнього виконувача обов’язків першого заступника голови Правління компанії ПАТ «Укртатнафта» (2019-2022 рр.). У рамках кримінального провадження БЕБ забезпечило відшкодування майже 1,6 млрд грн завданих державі збитків. Ці кошти вже поступили до державного бюджету України", – йдеться в повідомленні.

Встановлено, що посадовець умисно ухилився від сплати майже 1,6 млрд грн акцизного податку та податку на прибуток. Крім того, він, зловживаючи службовим становищем, спільно з іншими особами здійснили розтрату майна товариства, а саме нафти-сирця.

За даними слідства, впродовж січня-лютого 2022 року ПАТ «Укртатнафта» мала достатньо коштів для сплати необхідних податків. Про це свідчать транзакції на адресу компанії-нерезидента та залишки коштів на рахунках.

Однак аби приховати злочин, виконувач обов’язків першого заступника товариства направив лист до Державної податкової служби України щодо неможливості належного ведення податкового та бухгалтерського обліку ПАТ «Укртатнафти» внаслідок пошкоджень, отриманих складськими та офісними приміщеннями підприємства під час збройної агресії російської федерації. Документ містив завідомо неправдиві відомості.

Водночас службові особи Укртатнафти через мережу магістральних нафтопроводів незаконно перемістили нафту-сирець вагою понад 72 тисячі тонн з митних складів на територію Кременчуцького нафтопереробного заводу. Надалі виробили пальне, яке згодом реалізували без відображення у бухгалтерському та податковому обліках.

Такі дії колишнього в.о. першого заступника завдали Державі збитків у загальному розмірі понад 3,25 млрд грн. З них майже 1,6 млрд грн вже відшкодовано до бюджету.

Загалом БЕБ розслідує п’ятнадцять епізодів злочинної діяльності посадових осіб зазначеного акціонерного товариства.

Як повідомлялося, у 2023 році співробітники Служби безпеки спільно з БЕБ викрили масштабні схеми привласнення 40 млрд гривень колишніми власниками і топменеджментом «Укрнафти» та «Укртатнафти».

Після цього «Укртатнафта» перерахувала у бюджет понад 1,2 млрд грн податків, несплачених колишнім менеджментом.

Фото: Бюро економічної безпеки

www.ukrinform.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *