24 Лютого, 2024
Україна, Черкаси, пр-т Шевченка 17
Новини

Зі спецрахунку НБУ на потреби оборони торік перерахували понад ₴10,3 мільярда

Від початку війни зі спеціального рахунку, відкритого Національним банком, на потреби оборони перераховано понад 32,7 млрд грн, із них у 2023 році – понад 10,3 млн грн.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Національного банку.

"У 2023 році зі спецрахунку, відкритого Національним банком, на потреби Сил оборони перераховано понад 10,3 млрд грн, з них у грудні – 2,7 млрд грн", – йдеться в повідомленні.

На спецрахунок, який Нацбанк відкрив для підтримки Сил оборони 24 лютого 2022 року, торік надійшло понад 11,1 млрд грн в еквіваленті, зокрема у грудні – майже 3,3 млрд грн.

Загалом з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну на спецрахунок НБУ надійшло майже 34,7 млрд грн. Кошти надходили як від громадян та підприємств України, так і від міжнародної спільноти (зокрема зі США, Великої Британії, Німеччини, Швеції, Фінляндії, Польщі, Швейцарії, Норвегії, Австралії, Франції, Канади, Болгарії, Гонконгу та ще багатьох країн світу). Зокрема, з-за кордону надійшло майже 15,6 млрд грн в еквіваленті в іноземній валюті.

На 1 січня 2024 року залишок коштів на спецрахунку становить майже 2,1 млрд грн. Загалом Національний банк перерахував зі спецрахунку на потреби оборони понад 32,7 млрд грн.

Як повідомлялося, Національний банк України змінив номери рахунків для зарахування коштів у доларах США на підтримку Збройних сил України та для гуманітарної допомоги.

www.ukrinform.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *