Між державою і бізнесом в Україні має бути узгоджено сучасний моральний договір: держава підтримує бізнес, а бізнес працює "по-білому" і не працює в Росії.
Про це заявив Президент Володимир Зеленський на форумі "Зроблено в Україні", передає Укрінформ.
"Ми маємо узгодити абсолютно сучасний моральний договір між суспільством і бізнесом, між державою і бізнесом. Підприємництво передбачає найкращі якості: вміння організовувати життя, вміння організовувати відносини з іншими, щоб мати краще, більш приємне життя і почуватися впевненим у своєму завтра. Держава точно не має і не буде в цьому заважати. Усі підприємницькі успіхи однієї людини мають бути частиною суспільного успіху та спільної сили всієї України. Це можливе лише за умови, що бізнес працює чисто, "по-білому", сплачує податки, старається створювати робочі місця і не працює в Росії та не допомагає їй у цій війні. Абсолютно зрозумілі моральні правила. Кожен, хто дотримується таких правил, має отримати повне сприяння держави", – сказав Президент.
За його словами, влада зараз докладає максимум зусиль для сприяння бізнесу. Так, зокрема, нині активно ведеться діалог з партнерами, щоб дати можливість для страхування воєнних ризиків усіх інвестицій.
Крім цього, уряд працює на багатьох напрямках, щоб зберегти і розширити можливості українського експорту. І важливою частиною роботи у питаннях підтримки бізнесу, за словами Зеленського, також є розробка та запровадження змін у державних інституціях, щоб дати більше впевненості бізнесу.
"Зокрема, Верховній Раді України треба провести реформу: Бюро економічної безпеки має бути закритим від будь-яких можливостей державних органів тиснути на бізнес", – підкреслив Зеленський.
І ще одним важливим напрямком роботи уряду у підтримці підприємництва є розробка конкретних державних програм, які дозволяють українському виробнику масштабувати роботу, розповів Президент. "Це державні гранти, кредити, стимулювання виробництва тощо", – додав він.
Як повідомляв Укрінформ, 26 січня Президент підписав указ про створення Всеукраїнської економічної платформи "Зроблено в Україні".
Вона має стати майданчиком для забезпечення ефективного діалогу та об'єднання зусиль влади й бізнесу, стимулювання ділової активності українських виробників, популяризації та просування українського продукту, покращення інвестиційного клімату, створення економічних умов для відновлення, модернізації й зростання економіки України, а також для заохочення повернення громадян України з-за кордону.
Сама новостворена платформа функціонуватиме під патронатом Президента.