20 Травня, 2024
Україна, Черкаси, пр-т Шевченка 17
Новини

Україні потрібно напрацювати умови для привабливості інвестицій у біометан – Міненерго

В Україні створено технічні умови для розвитку виробництва біометану, іншою умовою є напрацювання умов для привабливості інвестицій у цю галузь.

Про це сказав заступник міністра енергетики Микола Колісник під час Першого українського форуму з біометану, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Він нагадав, що для операторів газорозподільчих мереж створені умови для швидкого під'єднання виробників біометану до системи транспортування газу.

"Інший момент – питання інвестицій у біометан, щоб вони були більш ефективними та рентабельними. На сьогодні у нас є пропозиції від сільського господарства щодо налаштування їхніх бізнес-процесів", – сказав Колісник.

Крім того, іноземні інвестори також мають бути впевнені, що їхні інвестиції будуть рентабельними.

За словами заступника міністра, для України біометан відіграє стратегічну роль і має бути конкурентно спроможним та привабливим порівняно з іншими енергоносіями. Серед потенційних способів привабити виробників Колісник назвав знижки на обладнання через механізм рефінансування.

"Перевага біометану в тому, що його можна виробляти в кожній зоні, де є розподільчі мережі. Звичайно, природний газ є важливим, але з біометаном ми отримуємо додаткові можливості й виробників, які можуть виробляти його будь-де", – сказав Колісник.

Перший український форум з біометану організований Комітетом Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, Групою Нафтогаз та за підтримки Програми USAID «РАДА: наступне покоління».

Як повідомлялося, за оцінкою експертів, за сприятливих умов виробництво біометану в Україні може сягнути 1 млрд кубометрів на рік у 2030 році, 4,5 млрд кубометрів на рік – у 2040 році та 20 млрд кубометрів на рік – у 2050 році.

Наразі триває розробка реєстру біометану, до впровадження якого експортери зможуть постачати біометан до Європи відповідно до даних Оператора ГТС.

www.ukrinform.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *