13 Квітня, 2024
Україна, Черкаси, пр-т Шевченка 17
Новини

Українці тепер можуть подавати заяви на компенсацію за зруйноване РФ житло у Міжнародний реєстр збитків (оновлено)

Секретаріат реєстру буде збирати заяви, обробляти їх, систематизувати, групувати й заносити у відповідні секції.

Пошкодження після обстрілу Києва

Сьогодні під час конференції у Гаазі оголосили про офіційний запуск Міжнародного реєстру збитків, заподіяних українцям війною, яку розв’язала Росія. 

Про це пише The Guardain.

Заступниця міністра юстиції Ірина Мудра раніше повідомила, що секретаріат реєстру буде збирати заяви, обробляти їх, систематизувати, групувати й заносити у відповідні секції. У квітні працюватиме перша категорія реєстру, яка стосуватиметься збитків і шкоди, заподіяних фізичним особам, котрі втратили житло. Для потерпілих розроблять інструкцію, як подавати заяву.

Видання додає, що у конференції “Відновлення справедливості для України” візьмуть участь міністри та чиновники з десятків країн.

Серед доповідачів буде головний прокурор Міжнародного кримінального суду, який видав ордери на арешт президента Володимира Путіна та військових чиновників, причетних до війни.

Підписуйтесь на наш Youtube канал

  • У конференції візьме участь очільник українського МЗС Дмитро Кулеба, а також його колега з Нідерландів Ханке Бряунс Слот, генеральний секретар Ради Європи, президент Євроюсту та власне представники Міжнародного реєстру збитків, завданих агресією РФ проти України.
  • Конференція має опрацювати результати документування та розслідування російських злочинів та подальші кроки щодо створення міжнародного спеціального трибуналу щодо агресії проти України.
  • Минулого тижня стало відомо, що Банк Розвитку Ради Європи виділить на компенсації за знищене житло українців 100 млн євро.

lb.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *