23 Лютого, 2024
Україна, Черкаси, пр-т Шевченка 17
Новини

Україна стабільно проходить опалювальний сезон, дефіциту в енергосистемі немає – Міненерго

Україна стабільно пройшла першу половину опалювального сезону і має достатньо ресурсів для його успішного завершення.

Про це повідомив міністр енергетики України Герман Галущенко в ефірі загальнонаціонального телемарафону «Єдині новини», передає Укрінформ.

«Ми повністю тримаємо систему. Маємо всі ресурси для цього – як газу, вугілля і запасів ядерного палива, так і щодо підготовки генерації й об’єктів передачі. Тому ми стабільно проходимо ОЗП», – зазначив він.

Міністр наголосив, що дефіциту потужності в енергосистемі немає, а на випадок надзвичайних ситуацій існує можливість для імпорту електроенергії з-за кордону, зокрема для забезпечення потреб промисловості.

Водночас Галущенко пояснив, що покриття потреб споживання внутрішніми резервами не є дефіцитом.

«Дефіцит – це коли внутрішніх потужностей недостатньо для виробництва електроенергії, яка споживається у конкретну годину. Відповідно, якщо ми говоримо, що нам потрібно задіяти більше гідрогенерації, то називати ситуацію дефіцитом – абсолютно некоректно, тому що гідрогенерація – це внутрішня генерація, яка виробляє електроенергію всередині країни», – розповів він.

Урядовець підкреслив, що забезпечити стабільну роботу системи допомагає, зокрема, ремонтна кампанія минулого року, яка стала наймасштабнішою за всю історію України.

«Завдяки цьому ми додали 2,2 ГВт в систему – це те, що було пошкоджено. І результат цієї кампанії – якраз те, що жодних відключень не відбувається», – резюмував посадовець.

Як повідомляв Укрінформ, в енергосистемі України станом на 20 січня дефіциту електроенергії не спостерігається, у резерві є три теплові блоки, які можуть бути задіяні в разі потреби.

www.ukrinform.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *