20 Травня, 2024
Україна, Черкаси, пр-т Шевченка 17
Технології

Євлаш: перші F-16 можуть з’явитись в Україні після Пасхи

Фото: Ілля Євлаш, речник Повітряних сил Збройних сил України (Getty Images) Автор: Сергій Пишкін

Перші винищувачі F-16 можуть з’явитись на території України вже після Пасхи. Втім, дата поставок вже декілька разів змінювалась.

Про це розповідає РБК-Україна з посиланням на речника Повітряних сил Збройних сил України (ЗСУ) Іллю Євлаша в ефірі “Новини.LIVE”.

Відповідаючи на питання, чи є якісь орієнтири щодо термінів поставки F-16, Євлаш відповів: “Так, є, після Пасхи“. Водночас речник зауважив, що Повітряні сили “не загадують ці терміни”, оскільки дати декілька разів змінювались.

“Наше завдання – працювати з тим, що нам нададуть, ми не несемо відповідальності за постачання безпосередньо, це питання до вищого військово-політичного керівництва. Коли перші винищувачі прибудуть в Україну, ми обов’язково про це говоритимемо“, – додав Євлаш.

F-16 для України

Як й згадувалось вище, вже найближчим часом Україна отримає від союзників винищувачі F-16. Варто нагадати, що усе почалось зі створення авіаційної коаліції, яку очолили Нідерланди, а також Данія. Ба більше, низка партнерів Києва домовились не лише про поставку літаків, але й підготовку наших пілотів та інженерів.

Як розповідав нещодавно Євлаш, Україна також не відмовиться й від несправних F-16, які могли б виконувати роль “донорів” під час ремонту. Зокрема він розповів й про те, як планують захищати майбутні місця базування літаків.

Детальніше про те, чи здатні винищувачі допомогти у повномасштабній війні проти Росії – в матеріалі РБК-Україна.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

www.rbc.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *