Жорсткіші санкції США, оголошені в червні, обмежили надходження юанів до Росії, що призвело до дефіциту китайської валюти на внутрішньому ринку РФ.
Про це повідомляє Bloomberg, передає Укрінформ.
Розширені вторинні санкції змусили багатьох китайських кредиторів з обережністю ставитися до переказу юанів, а в деяких випадках заморозити транзакції на місяці.
В міру того, як юанева ліквідність у Росії вичерпується, компанії все частіше звертаються до юаневих свопів з центральним банком Росії. Середньоденний обсяг юанів, запозичених через свопи, зріс до 20 мільярдів юанів (2,8 мільярда доларів) у серпні порівняно з 10 мільярдами юанів у червні.
Коли ставки за кредитами в юанях "овернайт" перевищили 20%, банк Росії втричі збільшив максимальний обсяг дозволених юаневих свопів – до 30 мільярдів юанів. Хоча це і знизило вартість фінансування в китайській валюті, ставки залишаються значно вищими, ніж до запровадження червневих санкцій.
Сбербанк – найбільший банк Росії – не бачить "жодної перспективи" для різкого покращення ситуації з ліквідністю в юанях. Це змушує російські фірми все частіше здійснювати платежі через "дружні" колишні радянські республіки, такі як Казахстан.
Експерти з фінансів Bloomberg вважають, що вищі витрати в юанях можуть означати зниження обсягів торгівлі з Китаєм, основним джерелом російського імпорту. Якщо китайський експорт до Росії – як прямий, так і транзитний – скоротиться у другому півріччі, це може стати великою перемогою у своїй санкційній війні проти Росії.
На тлі "дружби" між Москвою і Пекіном близько 240 мільярдів доларів імпорту та експорту нині майже повністю оцінюються в юанях.
Як повідомляв Укрінформ, невеликі регіональні банки Китаю почали відмовлятися приймати платежі з Росії. Так, у липні стало відомо, що фінансові організації Китаю негласно ділять юань на «чистий» і «брудний», тобто той, що має відношення до Росії. З останнім китайські банки вважають за краще не працювати.
Фото: Getty Images