21 Травня, 2024
Україна, Черкаси, пр-т Шевченка 17
Новини

Втрати від війни – майже $500 мільярдів: Шмигаль назвав найбільш постраждалі сектори економіки

Відео Внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України найбільше постраждали сектори торгівлі, промисловості, сільського господарства, енергетики і транспорту. Вони потребують значних коштів на відновлення.

Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час презентації третьої оцінки збитків і потреб на відновлення України (RDNA3), проведеної за участі Світового банку, передає Укрінформ із посиланням на Телеграм очільника уряду.

«Станом на кінець 2023 року сукупні, економічні, соціальні та інші втрати України становлять майже 499 мільярдів доларів. Найбільше постраждали сектори торгівлі, промисловості, сільське господарство, енергетика і транспорт», – поінформував він.

Відео: Офіційний телеграм-канал Прем‘єр-міністра України

Очільник уряду нагадав, що наразі фінансова потреба на відбудову України складає майже 486 мільярдів доларів.

За його словами, 15 мільярдів доларів з цієї суми потрібно витратити на «швидке відновлення».

Шмигаль підкреслив, що за останній рік потреби на відбудову продовжували зростати, особливо зростання помітно в житловому секторі, «де через дії ворога зруйновано чи пошкоджено 10% від усього фонду житла».

«Також негативну динаміку маємо в аграрному секторі і в екології через російський теракт на Каховській ГЕС та через замінування наших земель», – додав Прем’єр-міністр.

Як повідомляв Укрінформ, за результатами оновленої «Швидкої оцінки завданої шкоди та потреб на відновлення (RDNA3)» станом на 31 грудня 2023 року загальна вартість відбудови та відновлення України у найближчі 10 років становить 486 мільярдів доларів США.

Фото: КМУ

www.ukrinform.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *