Виключення одного продукту з раціону може значно знизити кров’яний тиск і рівень холестерину, стверджують кардіологи.
Нове дослідження б’є на сполох з приводу одного конкретного продукту харчування та його впливу на здоров’я серця, особливо якщо людині за 40 років.
Зокрема, дослідження показало, що ліпідний обмін речовин в організмі людини падає, коли людині виповнюється 40 років. По суті, це означає, що людям у віці 40 років і старше складніше перетравлювати жир і розщеплювати тригліцериди, найпоширеніший тип жиру в організмі. Високий рівень тригліцеридів може збільшити ризик серцевих захворювань та інсульту.
Виключення одного продукту з раціону може значно знизити кров’яний тиск і рівень холестерину, стверджують кардіологи. Це, своєю чергою, може протидіяти деякому зниженню ліпідного обміну, яке відбувається зі старінням, пише Рarade.
Відео дня
“Червоне м’ясо може збільшити ризик гіпертонії та високого рівня холестерину”, – сказав кардіолог Ченг-Хан Чен. “Високий вміст насичених жирів у більшості стейків призводить до підвищення рівня холестерину в організмі. Натрій у червоному м’ясі, особливо сіль, яка використовується для надання стейкам, як відомо, є фактором ризику високого кров’яного тиску”, – сказав він.
“Червоне м’ясо загалом містить багато насичених жирів, що пов’язано з більш високими показниками серцевих захворювань. У червоному м’ясі також багато холестерину”, – сказав доктор Ні. “Цікаво, що точаться суперечки про те, чи справді вищі рівні дієтичного холестерину пов’язані з вищими показниками серцевих захворювань, хоча існує тісний зв’язок між рівнем холестерину в крові та серцевими захворюваннями”, – кардіолог Ю-Мін Ні.
Американська кардіологічна асоціація рекомендує не більше ніж шість унцій червоного м’яса на день, але Чен насправді радить з’їдати всього чотири унції червоного м’яса, обмежуючись трьома порціями на тиждень.
За словами доктора Ні, червоне м’ясо – це не тільки яловичина, а й свинина і баранина.
Чен зазначив, що деякі шматки стейка, такі як вирізка, містять менше насичених жирів, ніж інші, і можуть бути хорошим джерелом високоякісного білка, якщо їх їсти в помірних кількостях.
“Найкорисніші джерела білка для здоров’я серця включають пісне м’ясо, таке як курка та індичка, морепродукти, такі як лосось і тунець, яйця, горіхи і насіння, а також квасолю, сочевицю і горох”, – сказав Чен.