22 Травня, 2024
Україна, Черкаси, пр-т Шевченка 17
Життя

В одній з країн Африки виявили нову форму віспи, яка може бути більш небезпечною

У Конго більшість людей інфікуються віспою статевим шляхом / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

У Конго намагаються зупинити найбільший спалах віспи. За словами вчених, нова форма хвороби, яку виявили у шахтарському містечку, може легше поширюватися серед людей. Про це пише The Independent.

У Всесвітній організації охорони здоров’я повідомили, що з січня у Конго було зареєстровано понад 4500 підозрюваних випадків захворювання на віспу та майже 300 смертей. Такі дані втричі більші, ніж за аналогічний період минулого року. Також в Конго оголосили спалах по всій країні надзвичайною ситуацією у сфері охорони здоров’я. 

“Аналіз пацієнтів, госпіталізованих у період з жовтня по січень у місті Камітуга на сході Конго, свідчить про те, що нещодавні генетичні мутації вірусу віспи є результатом його постійної передачі людям; це відбувається в місті, де люди мало контактують з дикими тваринами, які, як вважається, є природними переносниками цієї хвороби”, – зазначили у матеріалі.

Відео дня

Провідний автор дослідження Пласіде Мбала-Кінгебені заявив, що “ми перебуваємо на новому етапі розвитку віспи”. За його словами, скоро результати цього дослідження будуть опубліковані в одному з журналів. У виданні додали, що Мбала-Кінгебені є очільником лабораторії в Національному інституті біомедичних досліджень Конго, яка вивчає генетику захворювань.

Водночас дослідник зауважив, що ураження, про які повідомляє більшість пацієнтів, є легкими та знаходяться на статевих органах, що ускладнює діагностику хвороби. Під час попередніх спалахів хвороби в Африці ураження зазвичай фіксувалися на грудях, руках та ногах. Він додав, що нова форма, швидше за все, має нижчий рівень смертності. 

Мбала-Кінгебені зауважив, що в Конго менше половини людей, які хворі на віспу, проходять тестування. 

“Ризик полягає в тому, що якщо пацієнти самі не звернуться до нас, ми матимемо мовчазну передачу хвороби, і ніхто про це не дізнається”, – попередив він. 

Експерт зазначив, що більшість людей інфікуються статевим шляхом, причому близько третини випадків захворювання на віспу було виявлено у людей, які надають інтимні послуги. 

“Лише після глобальної надзвичайної ситуації з віспою у 2022 році вчені встановили, що хвороба поширюється статевим шляхом, причому більшість випадків захворювання припадає на чоловіків-геїв або бісексуалів. У листопаді ВООЗ вперше підтвердила передачу віспи статевим шляхом у Конго”, – підкреслюють у матеріалі.

Відомо, що існує два види віспи, яка споріднена з віспою та є ендемічною для Центральної та Західної Африки. Перший тип є більш важким та може стати смертельним для близько 10% заражених людей. У 2022 році був спалах другого типу, де 99% інфікованих вижили. 

За словами Мбали-Кінгебені та його колег, вони виявили нову форму першого типу, яка може бути відповідальною за понад 240 випадків та три смерті в Камітузі, тобто регіоні, де мешкає значна кількість тимчасових мігрантів, які подорожують до інших країн Африки та за її межами. 

Своєю чергою експерт з інфекційних захворювань з Університету Еморі Богума Титанджі зауважила, що нові мутації викликають занепокоєння. 

“Це свідчить про те, що вірус пристосовується до ефективного поширення серед людей і може спричинити досить серйозні спалахи”, – попередила вона.

Попри те, що епідемії віспи на Заході стримали завдяки вакцинам та лікуванню, в Конго майже нічого не було доступно. Наразі чиновники ведуть перемовини з країнами-донорами, такими як Японія, про допомогу в закупівлі вакцин. 

Інфекційні захворювання у світі: останні новини

Раніше повідомлялось, що пташиний грип спричинив загибель тисяч тюленів та морських левів у різних куточках світу. Проте вчені не знають, як з цим боротися. Зазначається, що вірус виявили у тюленів на східному та західному узбережжі США, внаслідок чого загинуло понад 300 тюленів у Новій Англії й ще кількох у Пьюджет-Саунді у Вашингтоні. Водночас найгірша ситуація у Південній Америці, адже в Чилі та Перу загинуло понад 20 000 морських левів, а в Аргентині – тисячі морських слонів.

Також на початку березня на Одещині стався спалах небезпечного інфекційного захворювання, а саме в регіоні зафіксували випадки скарлатини. Відомо, що скарлатина – це гостре інфекційне захворювання групи стрептококових інфекцій, яке спричиняє інтоксикацію, гнійне ураження мигдаликів ротоглотки та характерний висип. Тоді в Одеській області було зафіксовано 61 випадок захворювання на скарлатину серед дітей, зокрема один летальний через ускладнення.

www.unian.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *