22 Травня, 2024
Україна, Черкаси, пр-т Шевченка 17
Новини

В енергосистемі України протягом доби спостерігатиметься дефіцит – Укренерго

Упродовж майже всіє доби 18 квітня в енергосистемі наявний дефіцит електроенергії. НЕК «Укренерго» залучає аварійну допомогу, для промисловості з 18:00 до 22:00 діятимуть обмеження споживання.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Укренерго у Фейсбуці.

«Дефіцит електроенергії наявний сьогодні в енергосистемі протягом майже всієї доби. Він спричинений пошкодженнями, які росіяни завдали ракетними та дроновими ударами по українських електростанціях. Вранці та вдень Диспетчерський центр залучає аварійну допомогу з енергосистем європейських країн», – йдеться у повідомленні.

Крім того, з 18:00 до 22:00 для бізнесу та промисловості будуть застосовані графіки обмеження потужності. Ці заходи не торкнуться об’єктів критичної інфраструктури та підприємств оборонного комплексу.

Продовжують діяти обмеження електропостачання побутових споживачів на Харківщині.

Зазначається, що на теплових електростанціях продовжуються аварійно-відновлювальні роботи, на АЕС триває планова ремонтна кампанія. Роботі сонячних електростанцій перешкоджає щільна хмарність в усіх регіонах.

Імпорт електроенергії 18 квітня запланований протягом доби з Румунії, Словаччини, Польщі, Угорщини, Молдови загальним обсягом 9 600 МВт-год. Експорт не планується.

Як повідомлялося, 15 та 16 квітня у вечірні години Укренерго було змушене залучати аварійну допомогу з європейських країн для збалансування енергосистеми.

Через масовані атаки росіян з 22 березня були знищені Бурштинська, Ладижинська, Трипільська, Зміївська теплоелектростанції. Масштабних руйнувань зазнала ДніпроГЕС.

www.ukrinform.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *