24 Лютого, 2024
Україна, Черкаси, пр-т Шевченка 17
Новини

Український парламент схвалив використання канабісу в медичних цілях

21 грудня 2023 року Верховна Рада України ухвалила законопроект №7457, який відкриває двері для легального використання канабісу в медицині.

Це рішення стало кульмінацією багаторічних дебатів, завершивши довгий період обговорень і дозволивши використання канабісу для лікування різних захворювань, включаючи онкологічні та посттравматичні стресові розлади. Очікується, що закон вступить в силу приблизно у другій половині 2024 року, через півроку після його офіційного опублікування.

Зміни в законодавстві

Українське законодавство в області контролю за наркотиками базується на переліку наркотичних і психотропних речовин. З прийняттям нового закону, канабідіол був переміщений з першої категорії (“особливо небезпечні наркотики, обіг яких заборонено”) до другої категорії (“наркотики, обіг яких обмежений”), що дозволяє його використання в медичних цілях.

Закон також встановлює чіткі рамки для:

  • Заборони рекреаційного використання марихуани, яке залишається кримінальним злочином;
  • Суворого контролю за виробництвом медичних препаратів на основі канабісу, з обов’язковим отриманням ліцензії та сертифіката GMP, а також під цілодобовим відеонаглядом;
  • Індивідуального кодування кожного рослини для відстеження їх переміщення;
  • Видачі препаратів лише за електронним рецептом від лікаря.

Опозиція до закону

Не всі фракції Верховної Ради підтримали цей закон. Зокрема, “Батьківщина” та “Європейська Солідарність” виступали проти, з різними аргументами та заявами їхніх лідерів.

Позитивні відгуки

Інна Іваненко, виконавчий директор фонду “Пацієнти України”, вітала це рішення, називаючи його історичним. Вона висловила надію, що вже у 2024 році пацієнти зможуть отримати необхідні ліки.

Президент Володимир Зеленський також закликав до прийняття цього закону, наголошуючи на необхідності зменшення болю та стресу, пов’язаних з війною.

Міжнародний контекст

У світовому масштабі, країни, такі як Польща, Канада, Ізраїль, Австралія, Чехія, Австрія, Франція та Німеччина, вже легалізували медичний канабіс для лікування певних станів. Однак, деякі критики вважають, що Україна ще не готова до таких змін.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *