Вищий антикорупційний суд України стягнув в дохід держави частину активів російської фінансово-промислової Групи ГМС і двох її співвласників у Сумській області.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє ВАКС.
29 жовтня колегія суддів Вищого антикорупційного суду частково задовольнила позовну заяву Міністерства юстиції України до двох осіб та акціонерного товариства «Група ГМС» та застосувала до них санкцію, передбачену пунктом 1-1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про санкції».
ВАКС ухвалив рішення стягнути у дохід держави активи, належні вищевказаним особам і товариству, а також стягнути активи, щодо яких вони можуть прямо чи опосередковано вчиняти дії, тотожні за змістом здійсненню права розпорядження.
Зокрема в дохід держави стягнуті квартира у Сумах загальною площею 127 кв м, рушниця гладкоствольна, 90,6065% акцій АТ «Сумський завод насосного та енергетичного машинобудування «Насосенергомаш», 47,4687% акцій акціонерного товариства «Науково-дослідний і проєктно-конструкторський інститут атомного та енергетичного насособудування», 100% статутного капіталу товариства з обмеженою відповідальністю «СТ Андартінвест-Південь», 100% статутного капіталу товариства з обмеженою відповідальністю «Терра Україна», 100% статутного капіталу товариства з обмеженою відповідальністю «Югсевморсервіс», 100% статутного капіталу товариства з обмеженою відповідальністю Фірма «Олтрі» ЛТД, 100% статутного капіталу дочірнього підприємства «Завод обважених бурильних та ведучих труб», 100% акцій Сумського машинобудівного науково-виробничого об’єднання-інжиніринг, 100% статутного капіталу товариства з обмеженою відповідальністю «СВС»; 100% статутного капіталу товариства з обмеженою відповідальністю «Веселе», 100% статутного капіталу товариства з обмеженою відповідальністю «Техногаз-С», 83,9112% акцій акціонерного товариства «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання», 78,32% частки у статутному капіталі товариства з обеженою відповідальністю «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання», 74,9% частки у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю «Градовіт- XXI», 50% частки у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю «Кусум Фарм».
Апеляційна скарга на рішення ВАКС може бути подана учасником справи та/або його представником до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду упродовж п’яти днів з дня проголошення рішення суду.
Як повідомлялось, у 2023 році Служба безпеки України повідомила про підозру керівникам заводу в Сумах, які постачали до Російської Федерації насоси для атомних реакторів. Йшлося про насосне обладнання, яке виготовлялося на одному із заводів у Сумах. Це підприємство входить до структури російської фінансово-промислової «Групи ГМС», яка є однією з найбільших «донорів» бюджету РФ.