Туризм
Чимало туристичних експертів вважають осінь набагато кращим часом для відпустки, ніж літо. Тоді на вулиці вже не така спека, в популярних місцях менші натовпи, а дні ще достатньо довгі, щоб багато чого встигнути. УНІАН.Туризм підготував добірку з семи міст України, які можна відвідати восени у вікенд.
Ми навмисно пропустили в нашій добірці Львів, адже це місто і без нас є одним з найпопулярніших напрямків в Україні (до речі, про нього можна почитати в нашому окремому матеріалі) – і окрім нього на теренах нашої країни ще багато інших цікавих міст.
Дрогобич
Натомість радимо звернути увагу на інше велике місто у Львівській області – також дуже красиве та цікаве, але без натовпів туристів і зайвого галасу. Заснований ще у 1238 році як потужний промисловий та торговий осередок, в 19 столітті Дрогобич перетворився на один з найбільших в Європі нафтових центрів. Власне, саме архітектура цього періоду і домінує в центрі міста, який можна обійти за пару годин – роздивляючись охайні кольорові будиночки навколо площі Ринок, еклектичну ратушу початку 20 століття (куди можна піднятися, щоб побачити чудову панораму на усе місто), розкішні вілли та індустріальні будівлі з червоної цегли.
Протягом останніх років за туристичну вітрину Дрогобича серйозно взялися – його історичний центр нарешті підреставрували. Також місто активно працює над тим, щоб гості там не сумували – екскурсію Дрогобичем добре починати саме з ратуші, де розташований туристичний центр, в якому можна взяти мапу міста, отримати корисні поради та придбати сувеніри.
Коли все роздивитеся в центрі, можна завітати на Дрогобицький солеварний завод – близько кілометра пішки від ратуші. Це найстаріше діюче підприємство України (та одне з найстаріших в Європі), яке було засноване ще у 13-14 століттях. Потрапити туди можна лише з екскурсією, про яку варто домовлятися завчасно. Але і без екскурсії все одно радимо туди завітати, щоб випити солоний лате (на наш смак, він набагато приємніший за чорну каву з сіллю, яку продають в одному з кафе центрі міста як місцевий бренд).
Тим паче, що звідси лише пару хвилин йти до іншої головної пам’ятки Дрогобича – дерев’яної церкви Святого Юра 15 століття, що належить до об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Її розписи та вітражі дійсно вражають, тож відвідати її буде цікаво навіть нерелігійним людям. Більше про дерев’яні церкви регіону можна почитати в нашому окремому матеріалі.
І наостанок – про їжу. В центрі Дрогобича є одразу кілька цікавих закладів харчування з вельми приємними цінами, цікавими стравами та сучасними інтер’єрами, від галицької до кримськотатарської кухні, де можна перепочити між екскурсіями містом.
Івано-Франківськ
Ще одне місто, яке приємно вражає своїм перевтіленням. За останні років десять Івано-Франківськ із посереднього райцентру перетворився на сучасне місто та осередок молодіжного життя.
Вулички в центрі Івано-Франківська, що тягнуться вздовж кольорових будиночків з червоними дахами, затишні та охайні, а деякі з них навіть мають свої легенди – від “Стометрівки” (пішохідна частина вулиці Незалежності) до вулиці Труша, що є найкоротшою і найвужчою вулицею міста.
Щоб подивитися на місто згори, можна піднятися на ратушу, а за ковтком сучасності варто завітати до інноваційного центру Промприлад.Реновація, який з 2017 року облаштовується на території однойменного заводу. Зараз тут працюють конференц-зали, коворкінги, творчі майстерні, офіси і багато іншого. Тут організовуються різноманітні культурні івенти, освітні заходи, виставки, барахолки, можна придбати авторські товари тощо.
Також в місті дуже багато сучасних закладів харчування з відмінним сервісом – від затишних кав’ярень з авторськими десертами до доступних за ціною ресторанів рибної кухні з південним присмаком.
Більше про те, що можна подивитися в Івано-Франківську за вікенд, читайте в нашому окремому матеріалі.
Ужгород
З початком повномасштабної війни Росії в Україні найближчий до європейського кордону райцентр нашої держави став чи не найпопулярнішим містом країни. Туди переїхало чимало жителів інших регіонів, які помітно осучаснили його, але одночасно й різко підняли ціни на житло та послуги. Ну а туристи почали любити Ужгород ще більше, ніж колись, оскільки Закарпаття – це єдиний регіон України без комендантської години, та й ракети з шахедами туди майже не долітають.
А Ужгороду завжди є що запропонувати – від прогулянок довжелезною набережною річки Уж під кронами дерев та підрахунку знаменитих мініскульптурок до відвідування місцевого замку та музею народної архітектури просто неба.
Тим не менше, принаймні ще рік тому, Ужгород мав певні проблеми з сервісом в ресторанах – він дуже повільний. Можливо, для місцевих це норма, а от жителі столиці та інших динамічних міст нашої країни звикли до більш жвавого та уважного обслуговування. Просто будьте готові до цього.
Де можна поїсти в Ужгороді (з хорошим обслуговуванням), читайте в нашому окремому матеріалі.
Чернівці
Це вже давно дуже популярне туристичне місто України з європейським обличчям – це видно в усьому: в архітектурі, гастрономії та сервісі. Не дарма ж багато українців повертаються на вихідні до столиці Буковини знову і знову.
Головна туристична родзинка міста – Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, який прозвали “українським Гоґвортсом”. Цей діючий вищий навчальний заклад привертає тисячі відвідувачів, які хочуть прогулятися його коридорами (щоправда, це можливо лише у складі організованої екскурсії). У двір та церкву університету можна потрапити без екскурсовода.
Також у Чернівцях багато красивих і дуже різних за стилем церков, адже місто здавна було багатоконфесійним. Власне, цей мікс народів, які протягом століть проживали в місті пліч-о-пліч і робить його настільки унікальним.
Протягом кількох останніх років в Чернівцях відкрилося дуже багато нових закладів харчування, та й працювати вони починають раніше – тепер у місті можна знайти, де поїсти одразу після прибуття столичного поїзда.
Що можна подивитися в Чернівцях, читайте в нашому окремому матеріалі.
Кам’янець-Подільський
В першу чергу одне з найбільших міст Хмельницької області відоме своєю оповитою легендами середньовічною фортецею. Побудований ще у 14 столітті, замок багато чого побачив – і він радо ділиться спогадами з туристами. Також періодично там влаштовуються історичні реконструкції.
Втім, і окрім фортеці у місті є чимало вартих уваги історичних пам’яток – від Смотрицького каньйону та Турецького бастіону до Кафедрального собору Святих Апостолів Петра і Павла.
Історичний центр Кам’янець-Подільського добре доглянутий і відреставрований, у місті дуже люблять проводити театралізовані екскурсії.
Також протягом останніх років у місті з’явилося чимало сучасних закладів харчування, які радують туристів приємними цінами та хорошим сервісом.
Що варто подивитися за вікенд в Кам’янець-Подільському, читайте в нашому великому матеріалі.
Луцьк
Головна туристична цікавинка Луцька – замок Любарта, побудований ще у 14 столітті, тож це одним із найстаріших та найбільших замків України, який до того ж чудово зберігся. Також на його території є два цікавих музеї – книги та дзвонів. Більше про луцький замок “Любарта” читайте в нашому великому матеріалі.
Є у місті ще кілька цікавих історичних локацій, наприклад, Аптека-музей на Драгоманова, будинок Косачів, вежа Чарторийських, Петропавлівський костел, Лютеранська кірха, Домініканський монастир та більш сучасна туристична родзинка – луцький Будинок з химерами.
Ну а ті, хто цікавиться культурним життям, можуть відвідати Музей сучасного українського мистецтва Корсаків, який регулярно радує гостей новими експозиціями.
Також протягом останніх років у Луцьку з’явилося багато сучасних кав’ярень та інших закладів харчування, де можна перепочити між екскурсіями.
Тернопіль
Ще одне українське місто, яке “ожило” після початку повномасштабного вторгнення на тлі масового переїзду до нього вимушених переселенців з інших регіонів України.
Тернопіль хоч і не має якихось гучних історичних пам’яток (усі знамениті замки Тернопільщини розкидані за його межами), але є дуже приємним для прогулянок. У міста доволі затишний та охайний центр, де можна знайти чимало цікавих, а, головне, доступних за ціною закладів харчування.
Також городяни та гості міста люблять відпочивати в місцевому парку та на набережній, добре облаштованій для відпочинку на будь-який смак – від ледачих прогулянок з кавою до активних видів спорту.
Більше про знамениту тернопільську набережну читайте в нашому окремому матеріалі.
***
В умовах війни чимало українців не мають часу та можливостей подорожувати за кордон – хтось фізично, хтось фінансово. Втім, якщо придивитися, в Україні теж є чимало гідних уваги міст, куди можна вирушити на вихідні та отримати відпочинок європейського рівня.
Марина Григоренко
Читайте свіжі новини туризму, шукайте ідеї для подорожей і дивіться мальовничі фото з усього світу на Телеграм-канал УНІАН.Туризм.