24 Лютого, 2024
Україна, Черкаси, пр-т Шевченка 17
Новини

Росіяни вперше заборонили МАГАТЕ перевірити реакторні зали ЗАЕС

Окупанти не дають повністю перевірити ЗАЕС / фото ua.depositphotos.com

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) заявило, що російські окупанти вперше заборонили його експертами перевірити реакторні зали трьох енергоблоків Запорізької АЕС.

“Акцентуючи на постійній небезпеці, з якою стикається станція, команда МАГАТЕ впродовж останніх тижнів продовжує чути регулярні вибухи на деякій відстані від станції. П’ять з шести реакторів ЗАЕС залишаються в стані холодного зупину, в той час, як четвертий енергоблок перебуває в стані гарячого зупину для виробництва пари і тепла, в тому числі для сусіднього міста Енергодар, де проживає більшість персоналу станції”, – йдеться у заяві агентства.

Як розповіли у МАГАТЕ, протягом останніх двох тижнів експертів не допускають до реакторних залів енергоблоків №1, 2 і 6. Доступ до деяких частин турбінних залів ЗАЕС також все ще обмежений. 

Відео дня

“Це перший випадок, коли експертам МАГАТЕ не надали доступ до реакторного залу енергоблока, який перебував у стані холодного зупину. Саме там розташована активна зона реактора та відпрацьоване паливо. Команда продовжуватиме запитувати цей доступ”, – додали в агентстві.

Окупація ЗАЕС – останні новини

У ніч на суботу, 2 грудня, на тимчасово окупованій росіянами ЗАЕС був новий блекаут. Завдяки зусиллям наших фахівців було поновлено зв’язок атомної електростанції з українською енергосистемою.

Тоді в МАГАТЕ заявили, що це вже  восьмий блекаут на Запорізький атомній електростанції. Вони назвали його ще одним нагадуванням про хитку ситуацію з ядерною безпекою та безпекою на станції.

Ситуація на Запорізькій атомній електростанції, окупованій російськими військовими, з кожним днем погіршується. На ЗАЕС відбувається процес деградації устаткування, що несе з собою великі ризики.

www.unian.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *