22 Квітня, 2024
Україна, Черкаси, пр-т Шевченка 17
Відпочинок

Роблять світ кращим: названо найекологічніші міста на планеті

Гетеборг у Швеції визнали найекологічнішим містом світу / фото ua.depositphotos.com

У нещодавній доповіді ООН людство попередили про “червону тривогу”, мовляв, деякі наслідки зміни клімату будуть “катастрофічними для цивілізації”, якщо не вжити термінових заходів. І поки одні країни та міста вперто ігнорують попередження вчених, інші роблять свій внесок у подолання кризи.

Свіжий Глобальний індекс сталості напрямків (The Global Destination Sustainability Index) визначив міста світу, які вже зараз прагнуть до сталого майбутнього з низьким рівнем викидів вуглецю в атмосферу. Під час складання рейтингу враховували такі показники, як рівень переробки відходів, рівень забруднення повітря, кількість велосипедних доріжок, екологічність громадського транспорту та навіть відсоток номерів у готелях, сертифікованих як екологічно чисті.

Очолило рейтинг шведське місто Гетеборг, яке вже визнавалося найекологічнішим містом світу щороку з 2016 по 2021 роки. Наприклад, місто створює найкращі умови для власників електротранспорту, а практично весь громадський транспорт у Гетеборзі курсує на відновлюваних джерелах енергії. Також у місті активно борються з використанням одноразового посуду та пластику.

Відео дня

При цьому аналітики відзначили домінування скандинавських країн у рейтингу, які найактивніше нарощували темпи сталого розвитку. Так, великий стрибок з 10-го місця на друге зробила норвезька столиця Осло завдяки поліпшенню стратегії та роботи з її реалізації. Данський Копенгаген стабільно залишається на третьому місці, а фінське місто Гельсінкі опинилося на четвертому місці, піднявшись із 12-го.

Топ-10 найбільш екологічних міст світу

1. Гетеборг, Швеція.

2. Осло, Норвегія.

3. Копенгаген, Данія.

4. Гельсінкі, Фінляндія.

5. Берген, Норвегія.

6. Орхус, Данія.

7. Ольборг, Данія.

8. Глазго, Велика Британія.

9. Бордо, Франція.

10. Стокгольм, Швеція.

Загалом до топ-40 потрапили 17 міст Західної Європи, одне місто з Північної Америки (канадський Монреаль) і сім міст Азійсько-Тихоокеанського регіону(Сінгапур, південнокорейський Гоян, тайські Сонгкхла і Бангкок, а також австралійські Мельбурн, Сідней і Брісбен).

Роблять світ кращим: названо найекологічніші міста на планеті

Найекологічніші міста світу 1-20 місця / фото gds.earth

Роблять світ кращим: названо найекологічніші міста на планеті

Найекологічніші міста світу 21-40 місця / фото gds.earth

Як повідомляв УНІАН, раніше туристам дали кілька корисних порад, як подорожувати екологічно – це може кожен, якщо взяти собі за правило кілька простих речей.

www.unian.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *