17 Липня, 2024
Україна, Черкаси, пр-т Шевченка 17
Відпочинок

Приємна несподіванка: чому українцям варто звернути увагу на чорноморські пляжі Румунії

Туризм

Так вже історично склалося, що сусідня Румунія є не надто популярною серед українських туристів, особливо коли мова йде про морський відпочинок. Тим не менш, місцеві чорноморські курорти здатні приємно здивувати українців як цінами, так і якістю. УНІАН.Туризм з власного досвіду розповість, чому цього року варто звернути увагу на вельми недооцінене румунське курортне місто Констанца на узбережжі Чорного моря.

Чесно кажучи, ми й самі не очікували чогось особливого від відпочинку на морі в румунській Констанці, адже в якості місця літнього відпочинку обрали її скоріше від безвиході – через обмежені фінанси та час. Інформації про туристичний бік Констанци в мережі було не так вже й багато, фото не надто приваблювали, та ще і не було в кого спитати адекватні відгуки, тож ми поїхали на власний страх і ризик. Однак в результаті це місто несподівано дуже приємно нас здивувало.

 • Як дістатися до Констанци з України
 • Трохи історії Констанци
 • Що подивитися в Констанці
 • Пляжі в Констанці
 • Ціни в Констанці
 • Де поїсти в Констанці
 • Де зупинитися в Констанці
 • Транспорт в Констанці
 • Додав рішучості обрати для літнього відпочинку цього року Румунію той факт, що країна наразі дуже активно допомагає Україні – ось хто дійсно хороший сусід. Румунія хоч і не балує українських біженців великими соціальними виплатами, зате стала надійним логістичним маршрутом, завдяки якому (і в тому числі через морський порт Констанци) багато чого корисного переміщається з/до України. Також Румунія надає Україні чималу військову підтримку. Отже, і ми вирішили відплатити сусідам гривнею, підтримавши їхню туристичну галузь.

  Як дістатися до Констанци з України

  Загалом в умовах повномасштабної війни, яку Росія розв’язала на території України в лютому 2022 року, добиратися будь-куди за кордон для українців болісно – доводиться їхати з кількома пересадками, та й коштує це недешево. Відповідно, щоб дістатися до топових пляжних напрямків Іспанії, Греції чи Хорватії, українцям спочатку потрібно доїхати поїздом чи автобусом до сусідніх країн (а це може зайняти від половини до майже доби і коштує від тисячі до кількох тисяч гривень). Ну а далі вже летіти до кінцевого пункту призначення. Якщо гнати в турборежимі без зупинок на ночівлі та не підшукувати більш вигідні за ціною варіанти, звісно, в деяких випадках можна вкласти увесь маршрут в одну добу, але якщо не хочете проводити дві ночі на ногах без можливості прийняти душ, то доведеться робити десь ще зупинки на ночівлю в готелі.

  Тож вибираючи місце для нашого відпочинку, ми хотіли уникнути дальньої дороги з авіаперельотами (ціни на які в топ-сезон ще й добряче злітають, якщо купувати їх ближче до дати вильоту – бронювати рейси за півроку більшість українців в умовах нинішньої невизначеності наразі не можуть собі дозволити).

  З усіх сусідніх країн – море для теплого пляжного відпочинку має лише Румунія (вельми холодне море в польському Гданську ми не рахуємо). Трохи додав оптимізму той факт, що в Констанці – наше рідненьке Чорне море, на курортах якого в Україні наразі неможливо повноцінно відпочивати через російську війну.

  © фото Марина Григоренко Фото Пляжі румунської Констанци 22 червня 2024© фото Марина Григоренко Фото Пляжі румунської Констанци 22 червня 2024© фото Марина Григоренко Фото Пляжі румунської Констанци 22 червня 2024© фото Марина Григоренко Фото Пляжі румунської Констанци 22 червня 2024© фото Марина Григоренко Фото Пляжі румунської Констанци 22 червня 2024© фото Марина Григоренко Фото Пляжі румунської Констанци 22 червня 2024© фото Марина Григоренко Фото Пляжі румунської Констанци 22 червня 2024© фото Марина Григоренко Фото Пляжі румунської Констанци 22 червня 2024© фото Марина Григоренко Фото Пляжі румунської Констанци 22 червня 2024© фото Марина Григоренко Фото Пляжі румунської Констанци 22 червня 2024© фото Марина Григоренко Фото Пляжі румунської Констанци 22 червня 2024© фото Марина Григоренко Фото Пляжі румунської Констанци 22 червня 2024© фото Марина Григоренко

  Одна з причин, чому українці не дуже активно подорожували до Румунії ще до війни полягала саме в логістиці – тут майже не було авіарейсів з України, а ті що були, зазвичай коштували дорого і виконувалися по одному-два рази на тиждень. Зараз же, коли з нашої країни в принципі немає авіарейсів, Румунія опинилася в рівних умовах з іншими країнами. Ну, майже.

  З поїздами ситуація теж сумна – на жаль, між Україною та Румунією досі немає прямого пасажирського залізничного сполучення. Ще до пандемії коронавірусу між Києвом та Бухарестом курсував пасажирський спальний потяг, однак їхав він дуже довго, а коштував невиправдано дорого. Вже після початку повномасштабного вторгнення між країнами намагалися запустити електропоїзд, однак дуже швидко від нього відмовилися – спершу нібито через ремонт колії, одна після його завершення рейс так і не повернули до розкладу. Хочеться вірити, що згодом цю ситуацію виправлять.

  Тож поки УНІАН.Туризм радить користуватися оптимальним автобусним маршрутом між Україною та Румунією – з Чернівців до Сучави. Між містами за день проходить кілька рейсів, квитки на які в середньому коштують по 400 гривень (радимо купувати завчасно онлайн). Їхати – в середньому 2,5 години, але в нас одного разу був рекордний за швидкістю рейс в 1,5 години, оскільки пасажирів в автобусі було небагато, а черг на цій ділянці кордону зазвичай немає.

  Від Сучави ж до Констанци – ще їхати десь 8-9 годин поїздом з пересадкою в Бухаресті. Обійдеться така дорога в суму близько 1,5 тисячі гривень, квитки варто купувати на сайті румунських залізниць. І тут час поділитися маленьким секретиком – продаж залізничних квитків в Румунії стартує за 30 днів до рейсу, і якщо купувати їх одразу, то ціна буде на 10% нижчою – в даному випадку зекономите 150 гривень. Далі протягом місяця ціна підніматиметься десь в 3-4 етапи.

  Залізничний вокзал Констанци розташований в 3-4 кілометрах від моря / фото Марина ГригоренкоЗалізничний вокзал Констанци розташований в 3-4 кілометрах від моря / фото Марина Григоренко

  Одночасно маємо попередити – поїзди в Румунії це справжня лотерея: одного разу вам може пощастити проїхатися в чистому вагоні з кондиціонером і буфетом, а іншого – то буде ваш найгірший кошмар із забитим туалетом і сумнівним контингентом. Вочевидь, місцеві вже навчилися відрізняти, де які поїзди курсують, та уникати найгірших, але туристів можуть заскочити неприємні сюрпризи. Так, це вам не “Укрзалізниця” з новими чистими подушечками.

  Крім того, іноді вам можуть змінити вагон та місця, якщо за маршрутом вирішать запустити інші вагони – в додатку румунських залізниць це ніяк не фіксується, провідники теж часто нічого не знають, а інформацію про зміни ви отримуєте лише на електронну пошту.

  Альтернативний варіант – доїхати з Одеси чи Києва до Кишиніва поїздом чи автобусом (але це буде дорожче, ніж через Чернівці та Сучаву), звідси переїхати в Ясси, а потім вже в Констанцу. Втім, навряд чи це зекономить вам час та гроші.

  Трохи історії Констанци

  Швиденько пошукавши трохи фото Констанци перед поїздкою (і знайшовши не так вже й багато інформації), ми їхали до міста з доволі скромними очікуванням. Мовляв, на нас чекає щось типу нашої Затоки – з непримітною архітектурою, без якихось цікавих пам’яток, з рядами торгових палаток, огидною музикою з колонок та завищеними цінами за сумнівний сервіс. Втім, на нас чекало приємне здивування.

  Почнімо з того, що Констанца – це дуже старе місто, насправді, одне з найстаріших в Європі. Також історики вважають його найдревнішим містом регіону серед тих, що були заселені людьми безперервно.

  На цьому місці приблизно у 6 столітті до нашої ери іонійськими греками був заснований поліс Томи, або Томіс (зараз цю назву можна досі побачити на вулицях міста – так, зокрема, називається один з районів міста біля моря).

  У 29 році до н. е. Томіс завоювали римляни, тут же з кінця 8 до 17 років вже нашої ери, до самої своєї смерті, жив у вигнанні римський поет Овідій. Його статую можна побачити біля історичного музею Констанци.

  Пам'ятник Овідію в Констанці / фото Марина ГригоренкоПам’ятник Овідію в Констанці / фото Марина Григоренко

  На початку 4 століття імператор Костянтин Великий перейменував Томи у Константініану, а за часів правління Османської імперії в 15-19 століттях місто мало назву Кюстендже.

  Трохи турецьких слідів в Констанці / фото Марина ГригоренкоТрохи турецьких слідів в Констанці / фото Марина Григоренко

  З 1878 року Констанца перебуває у складі Румунії.

  Зараз Констанца – це четверте за розмірами місто Румунії з населенням майже 300 тисяч людей. Також це найбільший морський порт в Чорноморському регіоні. Саме через нього наразі Україна переправляє більшість своїх морських вантажів.

  Що подивитися в Констанці

  Враховуючи таку насичену історію та велику кількість абсолютно різних народів, під владою яких за ці понад 2,5 тисячі років перебувала Констанца, нині в місті можна побачити сліди усіх цих культур.

  Якщо говорити з суто туристичної точки зору, для відпочивальників важливими будуть лише райони на узбережжі Чорного моря – пляжний Томіс ІІ та історичний центр, сполучені між собою затишною набережною та жвавими вуличками з кафе та ресторанами.

  Фото Прогулянка центром Констанци 22 червня 2024© фото Марина Григоренко Фото Прогулянка центром Констанци 22 червня 2024© фото Марина Григоренко Фото Прогулянка центром Констанци 22 червня 2024© фото Марина Григоренко Фото Прогулянка центром Констанци 22 червня 2024© фото Марина Григоренко Фото Прогулянка центром Констанци 22 червня 2024© фото Марина Григоренко Фото Прогулянка центром Констанци 22 червня 2024© фото Марина Григоренко Фото Прогулянка центром Констанци 22 червня 2024© фото Марина Григоренко Фото Прогулянка центром Констанци 22 червня 2024© фото Марина Григоренко Фото Прогулянка центром Констанци 22 червня 2024© фото Марина Григоренко Фото Прогулянка центром Констанци 22 червня 2024© фото Марина Григоренко Фото Прогулянка центром Констанци 22 червня 2024© фото Марина Григоренко Фото Прогулянка центром Констанци 22 червня 2024© фото Марина Григоренко Фото Прогулянка центром Констанци 22 червня 2024© фото Марина Григоренко Фото Прогулянка центром Констанци 22 червня 2024© фото Марина Григоренко Фото Прогулянка центром Констанци 22 червня 2024© фото Марина Григоренко Фото Прогулянка центром Констанци 22 червня 2024© фото Марина Григоренко Фото Прогулянка центром Констанци 22 червня 2024© фото Марина Григоренко Фото Прогулянка центром Констанци 22 червня 2024© фото Марина Григоренко Фото Прогулянка центром Констанци 22 червня 2024© фото Марина Григоренко Фото Прогулянка центром Констанци 22 червня 2024© фото Марина Григоренко

  Гуляючи містом, ви періодично натикатиметесь на фрагменти давньогрецьких та давньоримських будівель чи руїн. Місцева влада, вочевидь, вирішила, що туристів до археологічного музею заманити не завжди виходить, тож можна їх лагідно познайомити з історією міста за допомогою ось таких експозицій, розміщених просто неба у парках чи на площах.

  Археологічні пам'ятки просто неба в Констанці / фото Марина ГригоренкоАрхеологічні пам’ятки просто неба в Констанці / фото Марина Григоренко

  Однією з головних туристичних пам’яток Констанци вважається Велика мечеть (Marea Moschee din Constanța) – але насправді вона була побудована не за часів Османської імперії, а вже задовго після них, на початку 20 століття.

  Велика мечеть в Констанці / фото Марина ГригоренкоВелика мечеть в Констанці / фото Марина Григоренко

  Ще однієї візитівкою Констанци є так зване “Казино” (Cazinoul din Constanța) в стилі “модерн”. Це одна з перших масштабних будівель, зведених в місті після переходу до складу Румунії в результаті її війни за незалежність. Будувати його почали в 1880 році, а потім протягом 40 років ще кілька разів перебудовували. Тут облаштували терасу з краєвидами на море, бальні кімнати, кімнати для читання та іншого культурного дозвілля можновладців та еліти. Було тут, власне, і казино.

  Зараз "Казино Констанци" на реконструкції / фото Марина ГригоренкоЗараз “Казино Констанци” на реконструкції / фото Марина Григоренко

  Події подальших років, зокрема, двох світових воєн та занепаду часів диктатури Чаушеску, сильно потріпали будівлю, а потім її відновленню заважала бюрократична тяганина. Зрештою, у 2021 році почалася її велика реконструкція, тож нині туристи не можуть потрапити до “Казино Констанци”, і красиве фото також зробити не можна, бо заважає загорожа.

  Фото Набережна Констанци 21 червня 2024© фото Марина Григоренко Фото Набережна Констанци 21 червня 2024© фото Марина Григоренко Фото Набережна Констанци 21 червня 2024© фото Марина Григоренко Фото Набережна Констанци 21 червня 2024© фото Марина Григоренко Фото Набережна Констанци 21 червня 2024© фото Марина Григоренко Фото Набережна Констанци 21 червня 2024© фото Марина Григоренко Фото Набережна Констанци 21 червня 2024© фото Марина Григоренко Фото Набережна Констанци 21 червня 2024© фото Марина Григоренко

  Тим не менш, прогулятися променадом Констанци, що тягнеться від пристані для яхт The Touristic Port, де розташовано чимало ресторанів та колесо огляду, до, власне, самого “Казино” дуже приємно. Там не має звично галасу курортних міст – лише гуляй і милуйся морем.

  Краєвид на історичний центр Констанци / фото Марина ГригоренкоКраєвид на історичний центр Констанци / фото Марина Григоренко

  І ще один цікавий факт про Румунію. Вочевидь, румуни дуже пишаються часами, проведеними у складі Римської Імперії, а тому у багатьох їхніх містах нині можна побачити копії статуї “Капітолійській вовчиці” (Lupa Capitolina) – тій самій, що вигодувала засновників Риму Ромула і Рема. Ми бачили такі щонайменше в чотирьох містах, в тому числі й в центрі Констанци.

  Капітолійська вовчиця в Констанці / фото Марина ГригоренкоКапітолійська вовчиця в Констанці / фото Марина Григоренко

  Любителям котиків Констанца теж сподобається – хвостатих розбійників у місті дуже багато і вони доволі наглі (майже як всюдисущі чайки).

  Котики Констанци на древніх руїнах / фото Марина ГригоренкоКотики Констанци на древніх руїнах / фото Марина Григоренко

  Якщо ж прогулюватися ввечечі, то можна побачити, що в місті тематичної ілюмінацією підсвічують історичні будівлі.

  Вечірня ілюмінація в Констанці / колаж УНІАН, фото Марина ГригоренкоВечірня ілюмінація в Констанці / колаж УНІАН, фото Марина Григоренко

  Пляжі в Констанці

  Чим нас приємно вразила Констанца, так це пляжами – бо ми ж насправді саме заради них сюди і їхали. По-перше, в місті дуже широка та довга берегова лінія (десь 50-100 метрів до води по піску від обриву із забудовою), і, знову ж таки, порівнюючи з нашою Одесою, там немає на пляжах отих готелів-сараїв, ресторанів впритул до води чи нічних клубів, стільці та матраци з яких в шторм моментально змиває у воду. І, головне, ви можете спокійно йти вздовж берега 5 кілометрів, у білій сорочці як в кіно – і вам не перегороджуватиме шлях приватна забудова.

  По-друге, при всьому цьому в Констанці добре розвинена пляжна інфраструктура. В найбільш популярному районі Tomis II відпочивальникам доступні близько 4 кілометрів піщаних пляжів, які лише періодично розділяються хвилерізами, що забезпечують спокійні води.

  Вздовж цієї берегової лінії наразі є до десятка пляжних зон різного класу, де можна брати в оренду лежаки під парасольками по ціні від 30 лей за увесь день (близько 260 гривень). Там же можна купити їжу та напої. Крім того, деякі з пляжів пропонують туристам послуги з активного відпочинку – кайти, скутери, сапи.

  Зокрема, дуже популярним місцем є Zoom Beach, де окрім суто пляжної зони є ще локація між деревами з навісами та баром, яка в вечірній час також працює як пляжний нічний клуб.

  Краєвид на Zoom Beach в Констанці / фото Марина ГригоренкоКраєвид на Zoom Beach в Констанці / фото Марина Григоренко

  Також багато людей відпочивають на пляжах Euxin, Modern, Reyna, Vision, Gaia, Neversea, Plaja Trei Papuci, Ariadna та Aloha.

  Крім того, популярністю користується пляжний курорт Мамая (Mamaia) на вузькій смузі між Чорним морем і озером Сютґйол приблизно в 8 кілометрах від центру Констанци, де розташовані бюджетні та елітні готелі, пляжні лаунж-бари, ресторани морепродуктів і прості піцерії. Тут є пляжі з м’яким піском, що чудово підходять для підводного плавання та купання. Крім того, поряд є аквапарк “Аква Меджик Мамая” та канатна дорога, з якої відкривається краєвид на курорт.

  Море в Констанці досить комфортне, хоча і прохолодне / фото Марина ГригоренкоМоре в Констанці досить комфортне, хоча і прохолодне / фото Марина Григоренко

  Чим нам особливо сподобалося в Констанці – так це наявністю особистого простору. Чи-то був ще не топ-сезон, чи-то там дійсно мало приїжджих туристів, але на місцевих пляжах дуже комфортно відпочивати тим, хто хоче тиші та спокою. Туристи не лізуть один одному на голову, немає зайвого галасу, море чисте та прозоре  – що може бути кращим!

  Гуляти вздовж берега в Констанці дуже приємно / фото Марина ГригоренкоГуляти вздовж берега в Констанці дуже приємно / фото Марина Григоренко

  А ще – там немає російських туристів (власне, це була одна з основних причин, чому ми вирішили їхати на Чорне море не до залюбленої росіянами Болгарії, а до Румунії, де окупантів не дуже люблять). І якщо ви й колись почуєте російську мову в Констанці, то скоріше за все це українці чи молдовани.

  Ціни в Констанці

  Ще один великий плюс відпочинку в Румунії – це ціни: одні з найприємніших для українців стосовно проживання, їжі та інших туристичних послуг, бо вони майже не відрізняються від наших. Щось є трошки дорожчим, щось дешевшим, щось таким самим – але загалом відпочинок там можна вкласти в стільки ж, скільки й на пляжах Одеси в мирні часи з її космічно завищеними цінами.

  Національною валютою в країні є румунська лея (нині курс становить близько 8,7 гривень за 1 румунську лею), але в більшості випадків, принаймні в туристичній сфері, можна розраховуватися карткою – ми платили просто з наших гривневих карток і не заморочувалися з приводу обміну валюти.

  Констанца радує туристів приємними цінами / фото Марина ГригоренкоКонстанца радує туристів приємними цінами / фото Марина Григоренко

  Також можна зняти невеличку суму готівкою в банкоматах – їх там чимало, а комісії цілком прийнятні. Дрібні гроші можуть знадобитися для покупок в невеличких магазинах чи для чайових.

  Крім того, на вулицях румунських міст доволі часто трапляються обмінники, які приймають долари, євро та інші основні валюти за цілком адекватними курсами, а в містах ближче до кордону навіть інколи можна обміняти гривні (хоча й за не дуже вигідним курсом).

  Де поїсти в Констанці

  У центрі Констанци є дві основні зони, де зосереджені більшість ресторанів – на центральній площі біля історичного музею та біля причалу для яхт, а також на вуличках в радіусі 1-1,5 кілометри від них.

  Більшість закладів Констанци розташовані в історичному центрі / фото Марина ГригоренкоБільшість закладів Констанци розташовані в історичному центрі / фото Марина Григоренко

  В Констанці, на відміну від тієї ж Трансильванії, ми побачили не так багато ресторанів національної кухні (вона є доволі важкою – точно не на кожен день), але є багато закладів з європейською кухнею, в першу чергу італійською – піци, пасти, різотто, салати тощо. Ціни стартують від 35 лей (близько 300 гривень).

  В Констанці дуже різноманітна кухня / колаж УНІАН, фото Марина ГригоренкоВ Констанці дуже різноманітна кухня / колаж УНІАН, фото Марина Григоренко

  Також в центрі Констанци є цілий квартал з закладами турецької кухні – від дьонерів до солодощів. Повноцінний обід в такому ресторані цілком можна вкласти в 40 лей (близько 350 гривень). А також один грецький ресторан.

  Біля причалу ж зосереджені ресторани, де подаються страви з морепродуктів. Ціни на них стартують від 60 лей (близько 520 гривень).

  За морепродуктами краще йти на причал для яхт / колаж УНІАН, фото Марина ГригоренкоЗа морепродуктами краще йти на причал для яхт / колаж УНІАН, фото Марина Григоренко

  Окремо варто зазначити, що в Румунії найчастіше подають дуже великі порції – зазвичай їх розмір стартує від 500 грамів, тож цілком можна замовляти одну страву на двох, якщо ви мініатюрні або не дуже голодні. А якщо попросити офіціанта завчасно, то вам навіть можуть одразу покласти таку  вечерю на двох в окремі тарілки.

  До речі, у туристичній сфері в Констанці та в Румунії загалом місцеві досить непогано володіють англійською мовою, іноді також німецькою та італійською, тому проблем зі спілкуванням у вас не буде, якщо ви знаєте ці мови.

  Щодо напоїв, то найкраще в ресторанах Констанци замовляти до страв румунське вино – все ж це виноробна країна і місцеві вина є вельми непоганими (і недорогими). Зазвичай келих вина обходиться в суму від 20 до 30 лей (близько 170-260 гривень).

  В Румунії дуже смачні вина та кава / колаж УНІАН, фото Марина ГригоренкоВ Румунії дуже смачні вина та кава / колаж УНІАН, фото Марина Григоренко

  Крім того, по центру міста розкидано кілька сучасних барів та кав’ярень, де можна замовити якісну каву, включно з модними літніми напоями на кшталт “еспресо-тоніку”, та освіжаючі коктейлі, як-то “апероль-шпріц”. Зазвичай “елітні” кавові напої в Румунії коштують від 18 лей (близько 155 гривень), а коктейлі в середньому 35 лей (близько 300 гривень). І що варто додати – кава в Румунії доволі смачна, як в Україні.

  Щодо чайових, то в румунських ресторанах за законом в чеку мають вказувати суму, яку клієнт може за власним бажанням залишити офіціанту в якості подяки за добре обслуговування, але це не є обов’язковим. Втім, якщо вам все сподобалося – буде хорошим тоном залишити зверху 5-10% від суми чеку. Ці кошти на ваш вибір офіціант може додатково включити в рахунок при оплаті картою або ж ви можете для цього розміняти трохи дрібних грошей.

  Ще трохи центральних вулиць Констанци / фото Марина ГригоренкоЩе трохи центральних вулиць Констанци / фото Марина Григоренко

  Звісно, є в Констанці й більш економні варіанти перекусу. Наприклад, традиційну румунську випічку в місцевих пекарнях можна придбати за 7-10 лей (близько 60-90 гривень), а кава “по-простіше” коштує в середньому 5-12 лей (близько 45-105 гривень). Є по місту і чимало бюджетних закладів харчування зі стравами на виніс.

  Також у місті є багато супермаркетів, де можна купувати собі їжу та напої, щоб готувати самостійно – в даному випадку ціни в середньому на рівні українських.

  Де зупинитися в Констанці

  Основна туристична зона в Констанці розташована приблизно в 3 кілометрах від залізничного вокзалу, який знаходиться більш в глиб міста, подалі від моря. Власне, якщо ви приїхали туди на кілька днів, то вам і не знадобиться кудись виїжджати з курортної зони – море, історичний центр та ресторани розташовані там.

  Навіть на початок липня 2024 року в Констанці туристам доступні близько 200 варіантів розміщення. Найдешевші апартаменти для однієї або двох людей з пристойними відгуками приблизно в 3-4 кілометрах від пляжів, вглиб міста, коштують від 30 євро за добу.

  Поряд с пляжами Констанци є чимало варіантів розміщення для туристів / фото Марина ГригоренкоПоряд с пляжами Констанци є чимало варіантів розміщення для туристів / фото Марина Григоренко

  Якщо ж хочеться ближче до моря (від 400 до 800 метрів), то доведеться заплатити суму від 40 євро за одну людину та від 50 євро за двох. Звісно, що в сучасних готелях на березі моря буде дорожче (але все ще цілком доступно).

  При цьому, за нашим спостереженням, якщо бронювати готель чи апартаменти за пару місяців до дати подорожі, буде трохи дешевше.

  Транспорт в Констанці

  Для туристів в Констанці цікавим є фактично один автобусний маршрут №4-50 – саме за його допомогою за 10-15 хвилин можна потрапити від залізничного вокзалу до пляжного району Томіс ІІ та історичного центру міста. Коли ви гулятимете містом, ви бачитимете ці автобуси постійно – тож складається враження, що вони усюди.

  Ходять ці автобуси щодня з 5 ранку до 11 вечора з інтервалом 5-10 хвилин. Квиток на цьому маршруті коштує лише 1,5 леї (приблизно 13 гривень), оплатити можна карткою безконтактної оплати в спеціальних терміналах всередині автобусів. Також місцеві купують паперові квитки в спеціальних точках продажу, але ми, якщо бути чесними, з цього приводу не замислювалися, адже платили за проїзд з української карти прямо в автобусі.

  До пляжів Констанци туристів довезе автобус №4-50 / фото Марина ГригоренкоДо пляжів Констанци туристів довезе автобус №4-50 / фото Марина Григоренко

  Якщо ж вам знадобиться таксі, то найвигіднішим варіантом буде викликати авто через сервіс Bolt – він в Румунії працює в більшості міст. Вартість таксі в цьому випадку там не надто відрізняється від України – за поїздки на 3-4 кілометри ми зазвичай платили 13-17 лей (приблизно 100-150 гривень).

  При цьому, як і на більшості туристичних напрямків, категорично не рекомендуємо вам сідати в машини до приватних водіїв, які чекають на туристів біля вокзалів чи туристичних локацій – вони зазвичай сильно завищують ціни.

  ***

  Румунія загалом залишається несправедливо недооціненою серед українських туристів. А, між тим, в умовах відсутності цивільної авіації та обмежених фінансів під час війни, відпочинок в цій сусідній країні може приємно здивувати українців.

  Окрім морського відпочинку, радимо звернути увагу такого на міста Трансильванії – Клуж-Напоку, Сібіу та Брашов. Ну а перед вильотом до інших країн можна зупинитися в Яссах, де аеропорт розташований всього лише в 3 кілометрах від центру міста, а ціни на авіаквитки з нього приємно вражають.

  Марина Григоренко

  Читайте свіжі новини туризму, шукайте ідеї для подорожей і дивіться мальовничі фото з усього світу на Телеграм-канал УНІАН.Туризм.

  www.unian.ua

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *