23 Лютого, 2024
Україна, Черкаси, пр-т Шевченка 17
Новини

Підприємці торік отримали ₴181 мільйон за працевлаштування переселенців

У 2023 році держава виплатила 181 млн грн компенсації роботодавцям, які працевлаштували понад 14 тисяч внутрішньо переміщених осіб.

Про це повідомила заступниця міністра економіки України Тетяна Бережна, повідомляє Укрінформ з посиланням не пресслужбу Мінекономіки.

“Понад 8 тисяч роботодавців отримали від уряду компенсацію у 2023 році за працевлаштування 14 400 українців, які змушені були переїхати з небезпечних регіонів країни. Загалом підприємцям було перераховано 181 млн грн компенсації”, – повідомила Бережна.

Вона зауважила, що цього року підвищено розмір компенсацій тим, хто братиме на роботу переселенців – з 1 січня її розмір збільшено до 7 100 грн на місяць, а з квітня – до 8 тис. грн. Окрім того, збільшено тривалість виплати компенсації – з двох до трьох місяців, а за працевлаштування ВПО з числа осіб з інвалідністю роботодавець зможе отримувати таку компенсацію 6 місяців.

Як повідомлялося, уряд запровадив програму стимулювання підприємців брати на роботу внутрішніх переселенців у квітні 2022 року. За кожного працевлаштованого з числа ВПО держава виплачує роботодавцю компенсацію у розмірі мінімальної заробітної плати (станом на 1.01.2024 – 7100 грн) впродовж 3 місяців, за працевлаштування ВПО з числа осіб з інвалідністю – впродовж 6 місяців.

www.ukrinform.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *