28 Травня, 2024
Україна, Черкаси, пр-т Шевченка 17
Технології

Павлюк різко відповів на ухиляння від ТЦК: військові – не прохачі, не агітатори

Фото: командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Павлюк (Віталій Носач, РБК-Україна) Автор: Марія Кучерявець

В Сухопутних військах ЗСУ назвали неприпустимими випадки зі цькуванням працівників ТЦК. Оскільки там працюють колишні воїни, які виконали свій конституційний обов’язок.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву командувача Сухопутних військ ЗСУ генерал-лейтенанта Олександра Павлюка, опубліковану на сторінці у Facebook.

Генерал наголосив, що Збройні Сили України – єдина сила, здатна зупинити і знищити ворога.

“Як суспільство допустило, щоб військових почали боятись, дозволяли собі їх ображати? Сьогодні більшість працівників ТЦК – це вчорашні воїни, якими усі захоплювались і пишались. Що сталось? Чому сьогодні від них ховаються, чому дозволяють собі їх зневажати, влаштовують цькування і навіть бійки? Це неприпустимо. Військовослужбовці, ветерани – не прохачі, не агітатори. Це люди, які виконали свій конституційний обов’язок. Ми не маємо права допустити, щоб вони почувалися винними, непотрібними чи небезпечними перед тими, кому вони буквально врятували життя”, – пише Павлюк.

Водночас він визнає, що “система ТЦК не ідеальна”, зазначивши, що в командуванні це усвідомлюють і працюють над її вдосконаленням.

“На всі випадки перевищення повноважень Командування Сухопутних військ, правоохоронні органи оперативно реагують. Ми не будемо миритись із порушенням прав цивільних громадян, але й порушувати права військових не дозволимо. Усі громадяни України мусять тримати голову холодною і усвідомити одну просту істину: армія і народ неподільні. Особливо під час битви за існування держави.

Командувач Сухопутних військ нагадав, що захист держави – це конституційний обов’язок громадянина.

“Військо – це братерство. Захист держави – надскладна, але водночас найважливіша і найпрестижніша справа. Відкиньмо страшилки і маніпуляції та розберемось, як є насправді. Отримали ви повістку чи самі прийшли в ТЦК оновити дані – це не означає, що завтра ви поїдете на штурм ворожих позицій. Це брехня”, – акцентував Павлюк.

Він додав, що є визначена законом процедура: проходження ВЛК, а також додаткових медичних обстежень, якщо на те є підстави. Усі, кого визнали придатними до служби, без виключення – відправляються у навчальні центри. Базова загальновійськова підготовка триває місяць. Упродовж цього терміну досвідчені інструктори дадуть усі необхідні знання і навички: навчають тактиці ведення бойових дій, поводженню зі зброєю, домедичній допомозі.

Скандали з ТЦК в Україні

В соцмережах та ЗМІ час від часу з’являється інформація про скандали, пов’язані з видачею повісток громадянам співробітниками ТЦК і СП. Зокрема, публікуються відео жорстких затримань чоловіків військовослужбовцями. Крім того, є випадки агресивної поведінки з боку військовозобов’язаних. З останніх – в Києві чоловік із ножем напав на працівників Деснянського ТЦК.

Випадки із “цькуванням” працівників ТЦК нещодавно прокоментував президент Володимир Зеленський. За його словами, там багато військових, які пройшли фронт, а тому важливо з повагою ставитися до них. Утім, він визнав, що є окремі “бюрократичні виклики” та підкреслив, що варто розділяти TikTok та реальне життя.

Також в Україні набирає обертів скандал довкола вручення співробітниками ТЦК повістки журналісту порталу “Слідство.інфо”. Після реакції на інцидент в СБУ та Міністерстві оборони, розібратися в ситуації також пообіцяли у Збройних силах.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

www.rbc.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *