22 Травня, 2024
Україна, Черкаси, пр-т Шевченка 17
Новини

Олігарху Жеваго оголосили нову підозру у справі банку «Фінанси та Кредит»

Відео Державне бюро розслідувань оголосило нову підозру колишньому акціонеру банку «Фінанси та Кредит» Костянтину Жеваго та трьом його спільникам у розтраті коштів фінустанови.

Як передає Укрінформ, про це повідомило ДБР. 

Встановлено, що у травні 2007 року – жовтні 2010-го Жеваго сформував злочинну організацію, до складу якої увійшли голова та члени правління банку «Фінанси та Кредит», а також інші наближені до нього особи.

Підконтрольна Жеваго українська компанія отримала в згаданому банку кредит, порушивши тим самим правила кредитування. У подальшому ці гроші були виведені на інші офшорні компанії олігарха.

Щоб приховати незаконне походження грошей, учасники схеми у 2010-2015 роках уклали між підконтрольною компанією та банком кредитний договір і понад сто додаткових угод до нього.

Додаткові угоди систематично й безпідставно дозволяли збільшувати кредитний ліміт, який банк видавав на підконтрольну олігарху компанію без будь-якої ліквідної застави. Таким чином учасники схеми вивели з банку 519 млн гривень та в подальшому їх легалізували.

Загальні збитки банку «Фінанси та Кредит» унаслідок кредитування компанії Жеваго сягнули 1,4 млрд грн.

Олігарху оголошена підозра у створенні й керівництві злочинною організацією, привласненні та розтраті майна, легалізації майна, одержаного злочинним шляхом в особливо великому розмірі у складі злочинної організації (ч. 1 ст. 255, ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу України).

Ексголові правління банку та двом його заступникам інкримінована участь у злочинні організації, привласненні та розтраті майна в особливо великому розмірі у складі злочинної організації (ч. 1 ст. 255, ч. 4 ст. 28, ч. 5 ст. 191 ККУ).

Як повідомлялося, 27 грудня 2022 року за запитом ДБР французькі правоохоронці затримали Жеваго на елітному курорті Куршевель. У бюро заявили, що в межах розслідування кримінального провадження олігарху й топменеджерам банку «Фінанси та Кредит» інкримінують розтрату 113 млн доларів.

У січні 2023 року суд у французькому місті Шамбері вирішив звільнити Жеваго під заставу в 1 млн євро до слухання справи про його екстрадицію в Україну. У березні того ж року запит української сторони про екстрадицію олігарха був відхилений. 

У листопаді 2023-го ДБР оголосило одному з керівників банку «Фінанси та Кредит» підозру в розкраданні понад 560 млн гривень. 

www.ukrinform.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *