17 Липня, 2024
Україна, Черкаси, пр-т Шевченка 17
Новини

Німеччина гальмує ухвалення нового пакету санкцій проти Росії – Reuters

Країни Євросоюзу не змогли погодити 14-й пакет санкцій проти Росії, оскільки Німеччина його блокує попри те, що пункт, який Берлін вважав проблематичним, було скасовано.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Reuters із посиланням на дипломатів ЄС.

Посадовці із 27 країн ЄС обговорювали новий пакет санкцій понад місяць. Нові заходи включають заборону на перевалку російського скрапленого газу (СПГ) та план покласти відповідальність на операторів ЄС за порушення санкцій дочірніми компаніями та партнерами у третіх країнах.

Дипломати та поінформоване джерело повідомили Reuters, що вагання Німеччини були частково пов’язані із внутрішніми розбіжностями між МЗС країни та офісом канцлера.

Пункт, який вилучили із проєкту пакету, був розширенням «положення про відсутність Росії» на дочірні компанії у третіх країнах. Це положення змусило б дочірні компанії «на договірній основі заборонити реекспорт до Росії та реекспорт для використання в Росії».

Зазначається, що пункт статті 12G було вилучено із компромісного тексту, розповсюдженого серед держав-членів незадовго до зустрічі послів у середу.

ЄС постійно посилює санкції проти Москви за її повномасштабне вторгнення в Україну, однак ці зусилля підриваються обходом обмежень через треті країни. Включення цього пункту ще більше посилило б заходи блоку, йдеться у матеріалі.

За словами неназваних європейських дипломатів, посли країн ЄС продовжать дебати щодо наступного пакету санкцій проти РФ у четвер.

Як передає Укрінформ, 15 червня канцлер ФРН Олаф Шольц заявив, що новий пакет санкцій проти Росії не заблокований Німеччиною, нині продовжуються обговорення його деталей.

www.ukrinform.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *