17 Липня, 2024
Україна, Черкаси, пр-т Шевченка 17
Відпочинок

Не Єгипет: названо країни світу, де акули найчастіше кусають туристів

Акули стали частіше нападати на туристів / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Останніми роками у світі почастішали випадки нападів акул на туристів, які вирішили скупатися в морі або океані. Причому небезпечні хижаки все частіше запливають на території облаштованих пляжів.

Видання Daily Express, ґрунтуючись на даних International Shark Attack File, склало список із восьми країн по всьому світу, де на туристів найчастіше нападають акули. У статистиці враховувалися тільки неспровоковані випадки нападу акул, тобто саме тоді, коли не було ніякої провокації з боку людини, наприклад, спроби доторкнутися до акули або нагодувати її.

У яких країнах світу акули найчастіше нападають на людей

1. США. У 2023 році найбільша кількість нападів акул сталася у США – 36 неспровокованих нападів, два з яких закінчилися смертю людини. Флорида є найбільш постраждалим штатом: на нього припадає 44% від загальної кількості укусів у країні. Зокрема, раніше цього місяця три плавці зазнали нападу акул у Флориді внаслідок двох окремих інцидентів. Більшість нападів акул у Флориді здійснюють бичачі або чорнопері акули, переважно поблизу піщаних мілин, де вони люблять годуватися. Туристів закликають бути вельми обережними.

Відео дня

2. Австралія. У цій країні, яка, можливо, найбільше асоціюється з акулами, 2023 року сталося 15 неспровокованих нападів акул, чотири з яких закінчилися смертю людей. Вважається, що більша частина нападів акул в Австралії пов’язана з бичачою акулою, тигровою акулою, океанічною довгнокрилою акулою і великою білою акулою. Найсмертоноснішим роком у країні за нападами акул став 2020 рік, коли загинуло шестеро людей. Туристам рекомендують уникати купання і серфінгу в сутінках або на світанку, коли акули бачать людей, а люди їх не бачать. На кількох пляжах Австралії вжито заходів щодо боротьби з акулами.

3. Нова Каледонія. Останніми роками на цій французькій території в Тихому океані почастішали напади акул. У 2023 році в країні сталося три неспровоковані напади акул, один з яких виявився фатальним. Нова Каледонія навіть заборонила купання в столиці минулого року після безпрецедентної кількості нападів акул.

4. Бразилія. У 2023 році в країні було зафіксовано три неспровоковані напади акул, але, на щастя, жоден з них не закінчився смертельними наслідками. У водах країни мешкають три найнебезпечніші акули – тигрова, бичача і велика біла.

5. Єгипет. Це одне з провідних у світі місць для підводного плавання, а тигрові акули – один із різновидів небезпечних хижаків, що мешкають у водах цієї північноафриканської країни. У 2023 році в Єгипті сталися два неспровоковані напади акул, один з яких закінчився смертельними наслідками.

6. Багамські острови. У 2023 році на Багамах стався один неспровокований напад акул, і він закінчився смертельним результатом. Хоча напади акул на Багамах відбуваються вкрай рідко, у водах країни водяться бичачі акули.

7. Мексика. У 2023 році там стався один неспровокований напад акул, і він закінчився смертельним результатом. Хоча напади акул відносно рідкісні на цьому популярному туристичному напрямку, слід мати на увазі, що у водах країни водяться великі білі акули.

8. Південна Африка. У 2023 році в країні сталося два неспровокованих напади акул, але, на щастя, жоден з них не закінчився смертельними наслідками. За більшість нападів у Південній Африці відповідальні тигрові, бичачі та великі білі акули.

При цьому експерти зазначають, що більшість акул насправді не становлять небезпеки для людей, і наразі існує мало свідчень того, що вони коли-небудь активно полювали на людей.

На думку вчених, акули воліють їсти рибу, а не людей. Національна океанічна служба США стверджує, що тільки близько дюжини з 300 видів акул коли-небудь нападали на людину.

Як повідомляв УНІАН, раніше серфінгіст і фотограф Майк Кутс, який сам став жертвою атаки хижака в підлітковому віці та дивом вижив, поділився порадами про те, як люди можуть уникнути нападу акули.

www.unian.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *