19 Червня, 2024
Україна, Черкаси, пр-т Шевченка 17
Технології

Не тільки в Києві. В областях почали вводити екстрені відключення світла

Фото: в Україні почали вводити екстренні відключення світла (Getty Images) Автор: Каріна Левицька

Слідом за столицею в низці областей України також ввели екстрені графіки відключень світла.

Детальніше про те, в яких областях України застосовані екстрені відключення, – читайте в матеріалі РБК-Україна нижче.

“На жаль, важка ситуація в енергосистемі після обстрілів РФ триває. Тому за вказівкою Укренерго, застосовуються екстрені відключення в Київській та Донецькій областях, – повідомили в ДТЕК.

Водночас за даними “Суспільного”, аварійні відключення застосовані в Харкові та області.

Голова Кіровоградської ОВА Андрій Райкович повідомив, що в обʼєднаній енергосистемі України наразі фіксується значний дефіцит потужності через пошкодження російським агресором об’єктів енергетичної інфраструктури.

“Тому сьогодні, за наказом НЕК Укренерго, з 14.49 по всій Кіровоградській області запроваджено графіки аварійних відключень електропостачання”, – сказав він.

Крім того, графіки спеціальні графіки аварійних відключень будуть застосовані в Миколаївській та Закарпатській областях.

Зауважимо, що спеціальний графік аварійних відключень – це різновид відключень, який застосовується за наказом НЕК Укренерго, коли ситуація в енергосистемі надзвичайно критична.

Оновлено о 16:00.

За даними “Укренерго”, попри неодноразові вимоги до обленерго дотримуватися доведених до областей лімітів, споживання в Донецькій, Житомирській, Миколаївській, м.Києві та Київській, Кіровоградській, Харківській, Хмельницькій областях продовжило зростати.

“Коли споживання значно перевищило ліміти, “Укренерго” вимушено застосувало з 14:25 аварійні відключення, а з 14:50 – спеціальні графіки аварійних відключень для побутових та промислових споживачів в цих регіонах. Можливі перерви в енергопостачанні об’єктів критичної інфраструктури”, – пояснили в компанії.

За словами “Укренерго”, ці види обмежень будуть діяти до того часу, поки рівень споживання в областях не повернеться в межі лімітів. Тоді обленерго зможуть повернутися до планових графіків обмежень.


Не тільки в Києві. В областях почали вводити екстрені відключення світла

Нагадаємо, що сьогодні вдень стало відомо, що у Києві застосують екстрені відключення світла, тому графіки планових відключень не діятимуть.

Нагадаємо, що вчора в ДТЕК повідомляли, що сьогодні можливе збільшення дефіциту. Детальніше про те, чому так сталось, можна дізнатись в матеріалі РБК-Україна.

Під час підготовки матеріалу використовувались публікації ДТЕК, “Суспільне”, Telegram голови Кіровоградської ОВА Андрія Райковича, “Миколаївобленерго”, “Закарпаттяобенерго”, “Укренерго”.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

www.rbc.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *