22 Липня, 2024
Україна, Черкаси, пр-т Шевченка 17
Життя

Названо популярні трави, які допоможуть впоратися з гіпертонією

Названо спеції, які допоможуть приборкати гіпертонію /фото ua.depositphotos.com

Високий кров’яний тиск виникає, коли сила потоку крові через кровоносні судини занадто велика, що з часом пошкоджує артерії.

Багато поширених трав, також можуть допомогти знизити високий кров’яний тиск. Включення цих трав у щоденний раціон, а також підтримання збалансованої дієти і здорового способу життя може допомогти впоратися з гіпертонією, пише Healthdigest.

Базилік

Відео дня

У дослідженні 2021 року йдеться про те, що в учасників, які щоденно споживали 128 міліграмів сушеного порошкоподібного листя базиліка, через 2 тижні спостерігалися помітно нижчі результати артеріального тиску порівняно з контрольною групою, яка приймала плацебо.

Часник

У статті 2020 року йдеться про те, що часникові добавки, які приймають окремо або в поєднанні з ліками від гіпертонії, не тільки знижують високий кров’яний тиск, але також знижують ймовірність виникнення серцево-судинних проблем, таких як серцевий напад, ішемічна хвороба серця або інсульт.

Кориця

Дослідження 2019 року показало, що у дорослих, які постійно споживали до 2 грамів кориці щодня протягом 12 тижнів, спостерігалося значне зниження високого кров’яного тиску.

Петрушка

Ця трава пов’язана зі здоров’ям серцево-судинної системи через велику кількість сполук, таких як каротиноїдні антиоксиданти, які, знижують ризик серцевих захворювань, ефективно знижуючи кров’яний тиск і хронічне запалення.

Імбир

Він пропонує вражаючий список переваг для здоров’я: від підтримки травної системи до зниження артеріального тиску.

Кардамон

У дослідженні 2009 року учасники дослідження відчули значне зниження артеріального тиску, а також вищий рівень антиоксидантів у крові після 12 тижнів вживання 3 грамів порошку кардамону щодня.

Куркума

Дослідження 2022 року показало, що учасники, які споживали 3000 міліграмів порошку куркуми щодня протягом 12 тижнів, мали більш низьку вагу та систолічний артеріальний тиск порівняно з контрольною групою.

Квітка гібіскуса

Дослідження 2019 року засвідчило, що вживання чаю з гібіскуса двічі на день у поєднанні зі здоровим способом життя і дієтою допомогло знизити кров’яний тиск в учасників із гіпертонією першої стадії.

Лаванда

Ефірна олія лаванди містить ароматичну сполуку під назвою ліналоол, яка знижує занепокоєння і кров’яний тиск.

Насіння селери

У дослідженні 2022 року учасники, які споживали 1,34 грама насіння селери щодня протягом місяця, зазнали зниження високого кров’яного тиску порівняно з групою, яка отримувала плацебо. Дослідження також зазначило, що жодних суттєвих побічних ефектів не спостерігалося. Цікаво, що дослідження 2023 року показало, що в учасників, які приймали екстракт насіння селери, не тільки знизився високий кров’яний тиск, але вони також помітили полегшення симптомів тривоги і депресії.

Орегано

Згідно з дослідженням 2007 року, у щурів із гіпертонією, які отримували екстракт карвакролу, хімічну сполуку, що міститься в орегано у великих кількостях, спостерігалося зниження кров’яного тиску.

www.unian.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *