15 Червня, 2024
Україна, Черкаси, пр-т Шевченка 17
Технології

На Закарпатті стався прорив кордону вантажівкою, після – угорці затримали 32 українців

Фото: у Закарпатській області вантажівка з 32 українцями прорвала кордон (facebook.com/DPSUkraine) Автор: Марія Кучерявець
Експерт: Андрій Демченко

У Закарпатській області вантажівка “ГАЗ-66” з чорними військовими номерами вчора прорвала держкордон. Після чого угорські прикордонники повідомили про затримання 32 українців, наразі триває перевірка.

Детальніше про цей інцидент – читайте в матеріалі РБК-Україна нижче.

Що про це відомо

Першим про прорив кордону на Закарпатті повідомив місцевий журналіст Віталій Глагола. За його словами інцидент стався 9 червня на ділянці “Косино” та “Велика Бийгань”. Так, відеокамери зафіксували, що вантажівка “ГАЗ-66” з чорними військовими номерами “4736 А1” рухалась з польової дороги через поле в напрямку кордону. Згодом автомобіль був знайдений на угорському боці, а всі пасажири його покинули.

Пізніше угорська поліція повідомила про затримання 32 осіб на околиці села Барабаш.

Також Глагола оприлюднив фото вантажівки, яка здійснила прорив кордону.

Фото: на Закарпатті вантажівка з українцями прорвала державний кордон (t.me/VGlagola)

Що кажуть в ДПСУ

Речник Держприкордонслужби Андрій Демченко в коментарі РБК-Україна повідомив, щодо незаконного перетину кордону групою осіб з залученням транспортного засобу на ділянці Мукачівського загону на даний час проводиться вся необхідна перевірка.

“Рух вантажівки, на якій проглядалися військові номерні знаки, в бік кордону через поле було зафіксовано за допомогою технічних засобів контролю за місцевістю. Група реагування виявила сліди автомобіля в бік суміжної країни”, – розповів Демченко виданню.

За його словами, в ході перевірки також не встановлено приналежність автомобіля до військових формувань.

Він також підтвердив, що надалі суміжна сторона повідомила про виявлення ними транспортного засобу та затримання 32 громадян України. Окрім цього, українські прикордонники затримали кількох осіб, які можливо причетні до незаконного переміщення через кордон цих осіб. З ними проводяться фільтраційно-перевірочні заходи.

“Як бачимо, протиправні елементи не полишають спроб з незаконного переміщення осіб через кордон. Натомість самі порушники користуються послугами злочинних організованих груп, які обіцяють їм сприяння за чималі суми коштів”, – додає Демченко.

Нагадаємо, що з початку повномасштабної агресії РФ на території Україні введено воєнний стан в умовах якого діє низка обмежень, зокрема на виїзд за кордон для чоловіків віком від 18 до 60 років. При цьому покинути країну може певна категорія за наявності законних підстав. Втім, прикордонники продовжують фіксувати спроби незаконного перетину кордону. Зокрема деякі чоловіки вдаються до спроб переплисти річку Тиса, що часто закінчується трагічними наслідками. Про це детальніше читайте в окремому матеріалі РБК-Україна.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

www.rbc.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *