19 Червня, 2024
Україна, Черкаси, пр-т Шевченка 17
Технології

Кому з українців за кордоном необхідно з’явитись в ТЦК: відповідь Міноборони

Фото: кому з українців за кордоном необхідно з’явитись в ТЦК (Віталій Носач, РБК-Україна) Автор: Сергій Пишкін

Військовозобов’язаним українцям, які наразі перебувають за кордоном та мають у застосунку “Резерв+” статус “У розшуку”, необхідно повернутись до України та з’явитись до територіального центру комплектування (ТЦК) та соціальної підтримки (СП).

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на речника Міністерства оборони України Дмитра Лазуткіна в ефірі телемарафону.

“Передусім тим, хто застосунок “Резерв+” скачав, але там статус “У розшуку” з’явився і якщо людина порушила правила військового обліку. Тобто, наприклад, знялася з обліку в одному місті, а в іншому не стала. Або не стала взагалі – виїхала, коли їй ще не було 17 років, а от зараз прийшов час. І так далі. Є низка причин”, – пояснив речник Міноборони.

Водночас Лазуткін додав, що з цієї групи людей малоймовірно вдасться залучити велику кількість до українського війська. Ба більше, Міноборони також розуміє, що далеко не усі вирішать повернутися до України.

“Але нагадаю, що ті українці, які знаходяться за кордоном, вони так чи інакше залишаються нашими громадянами, і відповідне законодавство на них розповсюджується”, – додав він.

Оновлення облікованих даних

З 18 травня набув чинності оновлений закон про мобілізацію. Відповідно до нього, всі військовозобов’язані українці віком від 18 до 60 років повинні оновити свої дані. Дедлайн – до 16 липня 2024 року. Оновити дані можна у застосунку “Резерв+”, ТЦК чи ЦНАПі.

За словами Лазуткіна, станом на сьогодні свої дані вже оновили 1,371 млн українців. Серед них 190 тисяч жінок.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

www.rbc.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *