22 Квітня, 2024
Україна, Черкаси, пр-т Шевченка 17
Новини

Енергосистема країни збалансована, дефіцит електроенергії не передбачається – Міненерго

В українській енергосистемі ситуація контрольована, енергосистема збалансована. Дефіциту електроенергії не передбачається.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство енергетики України.

Вчора на запит Польщі до енергосистеми України передавалась електроенергія з 14:30 до 17:00 сумарною величиною 1000 МВт*год.

В аварійний короткостроковий ремонт виведений блок ТЕС. Для покриття потреб споживачів задіяні резерви тепло- та гідрогенерації.

Планується комерційний імпорт та експорт електроенергії, ідеться в повідомленні.

Внаслідок неодноразових обстрілів у Чернігівській області відключені лінії 10 кВ, знеструмлені одразу понад дві тисячі споживачів.

Шахта, яка знеструмлювалася внаслідок бойових дій у Донецькій області, заживлена, працівники виведені на поверхню.

Внаслідок бойових дій пошкоджений розподільний газопровод високого тиску у Харківській області. Без газопостачання залишились понад 600 споживачів та комунально-побутовий обʼєкт.

Через технологічні порушення відключалось обладнання на підстанції 330 кВ у прифронтовому регіоні на Харківщині, знеструмились кілька підстанцій, побутові споживачі, яких оперативно заживили.

На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 4241 МВт*год, також передбачається експорт – до 2630 МВт*год.

Як повідомляв Укрінформ, міністр енергетики Герман Галущенко заявив, що в Україні спостерігається профіцит електроенергії, з огляду на це Міненерго закликає Євросоюз збільшити верхню межу на її експорт.

www.ukrinform.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *