22 Липня, 2024
Україна, Черкаси, пр-т Шевченка 17
Технології

Експерти розказали, чи вистачить українського газу на наступну зиму

Україні вистачить на зиму запасу газу в 13-14 млрд кубометрів (фото: Getty Images) Автор: Юрій Дощатов
Експерт: Володимир Омельченко, Геннадій Рябцев

В українських підземних сховищах газу (ПСГ) до опалювального сезону цілком реально накопичити 13-14 млрд кубометрів газу, і таких обсягів має вистачити для проходження наступного опалювального сезону.

Таку думку у коментарі РБК-Україна висловили експерти енергетичного ринку.

“Якщо обсяг видобутку не зміниться, то для цього (для накопичення 13 млрд кубів – ред.) буде достатньо навіть українського газу”, – сказав директор центру “Психея” Геннадій Рябцев.

При цьому він зазначив, що суттєве скорочення теплової генерації через російські обстріли знизить споживання газу. “На жаль, пошкодження маневрової генерації (ТЕС – ред.) знизить потребу у цьому ресурсі під час опалювального сезону. Але навіть якщо будуть запущені нові газопоршневі станції, то імпорт, швидше за все, не буде затребуваний”, – зазначив Рябцев.

Директор енергетичних програм “Центру Разумкова” Володимир Омельченко вважає, що газу може знадобитися більше через можливе припинення транзиту з січня 2025 року. При цьому він не виключає, що можливо доведеться імпортувати незначні обсяги газу.

“Необхідно закачати щонайменше 14 млрд кубометрів до 15 жовтня з урахуванням буферного газу. Поки що жодних перешкод не бачу, окрім обстрілів інфраструктури ПСГ, і це з урахуванням імпорту”, – зазначив Омельченко.

Як повідомляло РБК-Україна, в НАК “Нафтогаз України” заявляли, що імпорт газу поки не планується. Разом з тим, за необхідності, компанія має можливості закуповувати газ у ЄС за рахунок кредиту ЄБРР.

За інформацією НАК “Нафтогаз України”, на 17 червня запас газу в ПСГ перевищує 9 млрд кубометрів. За заявою глави компанії, до опалювального сезону планується збільшити його обсяг до 13 млрд кубометрів.

www.rbc.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *