8 Грудня, 2024
Україна, Черкаси, пр-т Шевченка 17
Відпочинок

Чим зайнятися в горах узимку, якщо немає снігу: експерти дали кілька захопливих порад

На гірськолижних курортах Європи взимку все менше снігу / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, Марина Григоренко

Через глобальне потепління багато популярних гірськолижних курортів Європи опинилися на межі вимирання, адже останніми роками зими перестали радувати любителів активного зимового відпочинку великою кількістю снігу. Деякі з них взагалі вже назавжди закрилися.

Однак досвідчена мандрівниця і фахівчиня з відповідального туризму Елоїза Баркер впевнена, що замість того, щоб посипати голову попелом і відмовлятися від зимового відпочинку в горах, слід просто адаптувати гірськолижні курорти під нові кліматичні реалії.

“Зміна клімату скорочує лижний сезон до такої міри, що він стає невигідним. Зазвичай це насамперед стосується нижчих висот – не великих, спеціально побудованих курортів, а невеликих курортів у селищах. Протягом багатьох років штучний сніг заповнював прогалини – останніми роками його потребували 90% італійських курортів. Але це ресурсоємно, потребує величезної кількості енергії та води, яких не вистачає в деяких альпійських регіонах. А сніговим гарматам, як і раніше, потрібні від’ємні температури для роботи”, – пише вона у своєму матеріалі для The Independent.

Відео дня

Водночас Елоїза підкреслює, що навіть коли снігу немає, неймовірні пейзажі залишаються. У тих же Альпах є безліч фантастичних високогірних пригод, які не залежать від ідеального снігу.

Поговоривши з іншими тревел-експертами, вона склала список із кількох зимових активностей, якими можна замінити катання на лижах в Альпах, якщо немає снігу.

Катання на електровелосипедах і фетбайках

“Я завзята лижниця, але все більше захоплююся гірським велосипедом заради того ж викиду адреналіну, особливо якщо використовувати електровелосипед, чия міць може допомогти на пагорбах. Це цілорічний вид спорту”, – каже Елоїза.

При цьому вона зазначає, що на частині курортів підйомники пристосовані для перевезення гірських велосипедів, а на деяких, зокрема в Південному Тіролі, де дбають про довкілля, повно зарядних станцій для електровелосипедів.

Водночас у густому снігу гірські велосипеди можна замінити на фетбайки, які використовують величезні м’які шини для подолання снігу та бруду.

Прогулянки на снігоступах і хайкінг

“Снігоступи за своєю суттю більш гнучкі, ніж лижі, й все починається з вашого взуття – тут немає жорстких лижних черевиків, ви використовуватимете свої звичайні похідні черевики, а снігоступи додадуться, коли ви досягнете снігової лінії”, – пояснює завзята туристка.

При цьому в такі походи можна ходити навіть після настання темряви: деякі курорти пропонують екскурсії з гідами при повному місяці.

Купання і йога на свіжому повітрі

Багато альпійських курортів уже давно пропонують туристам поєднувати гірськолижний відпочинок з оздоровчим. І йдеться не тільки про джакузі після катання на лижах. Також це пірнання в холодну воду на відкритому повітрі в крижаних озерах, плавання під льодом у спеціальних костюмах, заняття йогою на снігу та багато іншого.

Льодолазіння та скелелазіння

Якщо льодове скелелазіння вимагає від туристів хорошої підготовки та наявності надійного крижаного покриву, то звичайне скелелазіння перевіреними маршрутами в супроводі досвідчених гідів та інструкторів дає змогу навіть недосвідченим альпіністам підніматися в гори, використовуючи фіксовані троси та драбини. Головне – звикнути відстібати карабіни в рукавичках, пересуватися в куртці та бути готовим до негоди.

Фотографія та дика природа

Елоїза зазначає, що оскільки місця проживання диких тварин вирівняні та вирубані для гірськолижних схилів, ви навряд чи побачите їх під час катання на лижах. Але варто трохи зійти з второваної дороги, і на вас чекає зустріч із природою. Утім, занадто далеко теж відходити не варто, щоб не зустрітися з хижаками.

“Якщо ви не любитель ранніх підйомів, зима чудово підходить для відпустки заради фотографії, адже ви можете зафіксувати схід і захід сонця в цивілізований час доби”, – додає вона.

Як повідомляв УНІАН, раніше сервіс Omio представив рейтинг найкращих гірськолижних курортів світу в 2024 році. Очолив його швейцарський Ароза Ленцерхайде.

www.unian.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *