15 Червня, 2024
Україна, Черкаси, пр-т Шевченка 17
Новини

Болгарія припинила імпорт нафти з Росії

Болгарія з п'ятниці, 1 березня, офіційно припинила використання та імпорт російської нафти для виробництва пального.

Про це повідомляє Novinite, передає Укрінформ.

Таким чином, Болгарія достроково припинила дію винятку із заборони ЄС на імпорт російської нафти, яке Єврокомісія надала країні у 2022 році через специфічне географічне розташування.

Болгарія та кілька інших країн Євросоюзу були звільнені від заборони ЄС на імпорт російської сирої нафти до кінця 2024 року. Але болгарські законодавці вирішили значно скоротити терміни, щоб уникнути непрямого фінансування Росії в умовах геополітичної напруженості, що триває, пише видання.

Крім того, з 1 січня було припинено експорт продукції, виробленої з російської нафти. Попри побоювання, експерти галузі прогнозують, що цей крок не спричинить стрибка цін на пальне і тарифи залишаться відносно стабільними.

Як повідомлялося, рішення про припинення імпорту російської сировини ухвалив болгарський парламент у грудні 2023 року, що відображає стратегічну відповідь Болгарії на зміну геополітичної динаміки.

Видання Politico у своєму розслідуванні виявило, що, скориставшись звільненням від заборони ЄС на постачання російської нафти, Болгарія дозволила мільйонам барелів московської нафти потрапити на російський нафтопереробний завод на своїй території, який потім експортував різні види нафтопродуктів за кордон, зокрема до країн ЄС.

Болгарські депутати зайнялися усуненням правових прогалин, які, за даними ЗМІ, принесли Росії понад 1 млрд євро від торгівлі нафтою.

www.ukrinform.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *