Якби не санкції, Росія за місяць могла б збирати боєкомплект для потужних ударів по Україні. Натомість їй доводиться обходити санкції у пошуках постачань для виготовлення ракет.
Про це у коментарі Укрінформу сказав провідний експерт Українського центру дослідження проблем безпеки імені Дмитра Тимчука Олександр Коваленко.
“Так, контрабандні постачання дозволяють Росії виготовляти ракети. Але не в тій кількості. Потреба Росії значно більша. То ж, з одного боку, Росія може обходити санкції, а з іншого – змушена накопичувати боєкомплекти місяцями. Без санкцій в Росії була б спроможність за місяць збирати такий самий набір“, – зазначив Коваленко.
За словами експерта, санкційний тиск – це складна юридична процедура. “Вона залежить не лише від того, які санкції накладені на країну, а й від того, як реагуватимуть компанії-виробники. Скажімо, виробник продає запчастини кудись в умовне Нікарагуа, далі – через кілька компаній-прокладок в офшорах – цей товар добирається до Росії. То ж якій компанії пред’являти санкційні претензії? Виробник легально продав товар у Нікарагуа, його не можна звинувачувати. А решта – офшори. На жаль, це дуже складний юридичний процес”, – наголосив він.
Як повідомляв Укрінформ, у Білому домі заявили, що під час останніх ракетних обстрілів України Росія застосувала принаймні кілька балістичних ракет, отриманих від Північної Кореї в обхід міжнародних обмежень.
Фото: zerkalo.az