Серед симптомів – лихоманка, м’язові болі, скутість суглобів та блювання.
Інфекційна хвороба Oropouche, що передається людям через укус мошок та комарів, відома, зокрема у Бразилії своєю шкідливістю, але вперше у світі зафіксовано загибель людини від цього вірусу. Як повідомляє The Telegraph з посиланням на інформацію Міністерства охорони здоров’я Бразилії, у країні зареєстровані перші у світі випадки смерті від вірусу Oropouche. Зокрема, дві жінки померли від цієї хвороби, що розповсюджується інфікованими мухами та комарами.
“Жінки зі штату Баїя на північному сході Бразилії у віці до 30 років, без супутніх захворювань, але з ознаками та симптомами, схожими на тяжкий випадок лихоманки денге (вірусне захворювання – УНІАН)”, – йдеться у заяві міністерства.
За даними агентства охорони здоров’я, симптоми зазвичай тривають від трьох до шести днів. Це – лихоманка, м’язові болі, скутість суглобів, головний біль, блювання, нудота, озноб, чутливість до світла. Тяжкі випадки можуть призвести до небезпечних для життя ускладнень, таких як менінгіт.
Відео дня
“На вебсайті Центру з контролю та профілактики захворювань США говориться, що наразі відомі спалахи лихоманки Oropouche у деяких частинах Болівії, Бразилії, Колумбії, Куби та Перу”, – йдеться у публікації.
Міністерство охорони здоров’я Бразилії повідомило, що у 2024 році було зареєстровано 7236 випадків зараження вірусом Oropouche, більшість з яких були зареєстровані у штатах Амазонас та Рондонія.
Як зазначається, симптоми зараження Oropouche зазвичай виявляються через чотири-вісім днів після укусу.
За даними міністерства охорони здоров’я, більшість випадків захворювання було зареєстровано в регіоні Амазонки у Бразилії, але спалахи та окремі випадки також мали місце в інших місцях Латинської Америки.
Гарячка Оропуш: що треба знати
Це арбовірусна інфекційна хвороба, що передається людям через укус мошок і комарів від лінивців. Нерідко спричинювала великі епідемії, які є поширеними та дуже швидкоплинними. Одна з найперших за величиною сталася в місті Белем, в бразильському штаті Пара, де захворіло 11 тисяч людей.
У бразильській Амазонці ця хвороба є другою за частотою серед вірусних захворювань, поступаючись лише гарячці денге. Кілька епідемій спричинили понад 263 000 випадків, з них лише 130 000 відбулися в період з 1978 по 1980 рік. Донині, лише в Бразилії, за підрахунками, сталося понад 500 тисяч випадків. Хоча ймовірно їх значно більше. У 2020 році ВООЗ сповістила про спалах хвороби у Французькій Гвіані, де впродовж 11 серпня – 25 вересня виявлено 37 випадків.
Небезпека укусів для людей
Нагадаємо, на Одещині у Національному природному парку “Тузлівські лимани” різко зросла кількість самиць павука каракурта або “чорних вдів”, укус яких може бути смертельним для людини. За повідомленням адміністрації заповідника, їх виявили на узбережжі лиманів Малошаганський та Джантшейський.
Згодом під час більш детального обстеження території співробітник парку зафіксував, що місцями в прибережній захисній смузі вказаних водойм на одному квадратному метрі можна побачити 2-3 самиці “чорної вдови”. Йдеться, що скорочення природних біотопів внаслідок діяльності людини приведе до поступового переселення каракурта в антропогенні біотопи (створені штучно об’єкти), що тягне за собою велику небезпеку для людини.