15 Червня, 2024
Україна, Черкаси, пр-т Шевченка 17
Життя

Війна провокує епідемію діабету в Україні: лікар пояснив, де тут зв’язок

Олександр Товкай пояснив, як стрес призводить до діабету / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, кадр з відео

Стрес, у якому зараз живуть українці через війну, підсилює наявні патології в організмі та викликає бажання “заїсти”. А це прямий шлях до надлишкової ваги та спричиненого нею діабету, розповів в ефірі телемарафону доктор медичних наук Олександр Товкай.

“Під час війни, активної фази війни, стрес великий. А фактор стресу дуже важливий. По-перше, він підсилює супутні патології, які є у людей”, – сказав він.

За словами Товкая, у людей постійно виробляються гормони стресу, одним з яких є картзол. 

Відео дня

“Люди заїдають цей стрес і “завдяки” цьому гормону у людей з’являється надлишкова вага. А надлишкова вага потім веде до інсулінорезистентності, що прямує потім у нас, якщо не звернути на це увагу, до цукрового діабету ІІ типу. Тобто стрес потенцює все це”, – зазначив лікар. 

Українці страждають від стресу

Як повідомляв УНІАН, українці діляться лайфхаками з власного досвіду, як полегшити сімейний стрес від ракетних ударів. 

Також ми розповідали, що дослідники вивчили генетичну інформацію понад мільйона осіб і виявили 43 гени, які можуть провокувати розвиток посттравматичного стресового розладу (ПТСР).

У період ПТСР у людини з’являються нав’язливі думки, зміни настрою та інші симптоми. Він виникає тільки у 6% людей, які пережили травмуючі події, і фахівці довго не знали, як і чому виникає цей розлад.

ПТСР – це порушення психічного стану, що може розвинутися після травматичної події. “Не можна отримати ПТСР через те, що вас, наприклад, звільнили з роботи, адже психологічна травма, через яку розвивається ПТСР, завжди пов’язана з надзвичайно загрозливою або катастрофічною ситуацією”, – зауважують у МОЗ. 

www.unian.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *