Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Прожитковий мінімум не може складати 2027 гривень - за такі гроші неможливо прожити!

Народні депутати від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ зареєстрували у Верховній Раді проект Закону № 2720-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення передумов для підвищення прожиткового мінімуму на рівень, не нижчий рівня фактичного прожиткового мінімуму».

«Формування прожиткового мінімуму – одне із найважливіших питань у соціальному порядку денному, адже на основі цієї величини розраховують соціальні виплати. Недосконалість процедури розрахунку прожиткового мінімуму і його невідповідність фактичному рівню призводить до того, що більшість громадян України змушені жити за межею бідності, отримуючи мізерні пенсії та соціальні допомоги. На жаль, і в бюджеті-2020 закладено абсолютно неадекватний і невідповідний сьогоднішнім реаліям прожитковий мінімум – на 1 січня 2027 гривень! Вижити на ці гроші, заплативши за комунальні послуги, продукти харчування та ліки, просто неможливо!» – переконані опозиціонери.

Законопроектом пропонується:

1) розглянути альтернативний підхід до встановлення та затвердження прожиткового мінімуму підвищення прожиткового мінімуму на рівень, не нижчий рівня фактичного прожиткового мінімуму;

2) змінити підходи до встановлення розмірів посадових окладів, а саме: не в залежності від прожиткового мінімуму, а від розміру мінімальної заробітної плати;

3) встановити обмеження розміру заробітної плати у державному секторі;

4) відновити справедливість у питанні оплати праці педагогічних працівників (встановити посадовий оклад педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії у розмірі трьох мінімальних заробітних плат).

Автори законопроекту: Наталія Королевська, Юрій Солод, Віталій Борт, Валерій Гнатенко, Володимир Мороз, Федір Христенко.

«Встановлення прожиткового мінімуму, який відповідає його фактичному рівню, дозволить автоматично підвищити пенсії та абсолютно всі соціальні виплати. А головне – стане важливим кроком у боротьбі з бідністю в Україні!» – переконані депутати від ОПОЗИЦИЙНОЇ ПЛАТФОРМИ -ЗА ЖИТТЯ.

Опубліковано: 2 лютого 2020
×
Приєднатися