Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ зареєструвала у ВР законопроекти, спрямовані на досягнення миру та соціального захисту людей (доповнюється)

Законопроекти, підготовлені  та  зареєстровані  фракцією  «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ», спрямовані на досягнення миру в Україні,  імплементацію Мінських угод, вирішення  соціальних та гуманітарних питань,  відновлення прав громадян та виконання  рішень Конституційного суду України, впорядкування ціноутворення та недопущення підвищення цін і тарифів на природний газ та інші важливі  для  людей  та  країни питання.   

 

Проект Постанови «Про невідкладні заходи для припинення бойових дій та відновлення миру, імплементації Мінських угод»  (реєстр. № 1120).

Підготувати законодавчі акти, спрямовані на забезпечення імплементації «Комплексу заходів з виконання Мінських угод».

 

Про внесення змін до Закону України "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей", внесений народними депутатами України Медведчуком В.В., Бойком Ю.А., Рабіновичем В.З., Шуфричем Н.І., Козаком Т.Р. Німченком В.І., Загороднім Ю.І., Колтуновичем О.С., Льовочкіним С.В. (рестр. №2491).

Метою прийняття акта є визначення особливого порядку місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей шляхом внесення відповідних змін до преамбули та статей 1, 2 та 10 Закону України "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей".

 

Проект Постанови «Про заходи, спрямовані на посилення соціального захисту та вшанування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, з нагоди 35-х роковин трагедії на Чорнобильській АЕС» (реєстр. №5211).

Документом, зокрема, пропонується Кабінету міністрів реалізувати наступне:

- подати пропозиції щодо запровадження державної нагороди у вигляді медалі для ліквідаторів аварії на ЧАЕС;

- вжити заходів щодо виконання положень Закону «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», які автоматично відновлені на підставі рішення Конституційного Суду;

- подати на розгляд парламенту законодавчі пропозиції щодо підвищення пенсій ліквідаторам, підвищення розміру щомісячної компенсації сім'ям за втрату годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, відновлення фінансування бюджетної програми «Забезпечення житлом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

 

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення конституційного права громадян України на здобуття повної загальної середньої освіти (реєстр. №4682).

З 1 вересня 2021 р. навчання у 10 та 11 класах буде можливе тільки у ліцеях, які можуть створюватися лише у містах з населенням не менше 50 тис. жителів. Це передбачено ст. 32 Закону «Про повну загальну середню освіту».

Можливість отримати початкову, базову та профільну середню освіту повинні мати всі без виключення учні, незалежно від кількості проживаючих у тому чи іншому населеному пункті. Мета даного законопроекту – забезпечити повноцінний доступ учнів до повної середньої освіти.

 

Про внесення змін до деяких Законів України щодо забезпечення мовних прав корінних народів, національних меншин України у сфері освіти (реєстр. №4648).

Законопроект передбачає надання права місцевим радам визначати на своїй території мову навчання у закладах освіти всіх форм власності.

Проект спрямований на захист мовних прав корінних народів, національних меншин України у сфері освіти через приведення норм Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про забезпечення функціонування української мови як державної» у відповідність до положень Конституції України, Рамкової конвенції Ради Європи про захист національних меншин, Європейської хартії регіональних мов та рекомендацій Венеціанської комісії.

 

Проект Постанови «Про забезпечення представництва інтересів громадян України», внесений народними депутатами України Медведчуком В. В., Бойком Ю. А., Рабіновичем В. З., Столаром В. М., Загороднім Ю. І., Папієвим М. Н., Павленком Ю. О., Плачковою Т. М., Приходько Н. І., Бурмичем А. П., Іоффе Ю. Я., Дунаєвим С. В., Морозом В. В., Гнатенком В. С., Волошиним О. А., Кузьміним Р. Р., Колтуновичем О. С., Чорним В. І., Мамкою Г. М. (реєстр. № 4123).

Проектом Постанови пропонується внести зміни до пункту 4 Постанови Верховної Ради від 15 липня 2020 року про проведення місцевих виборів, котрий суперечить Мінським угодам.

Цей пункт став основним каменем спотикання під час останніх обговорень Тристоронньої контактної групи та переговорів радників глав держав «нормандської четвірки». У ньому перераховані умови, за яких можуть бути проведені вибори на неконтрольованій території Донбасу. І ці умови прямо суперечать Мінським угодам.

 

Про внесення зміни до розділу XVII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про ринок електричної енергії" щодо особливостей покладення спеціальних обов’язків на учасників ринку електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів та встановлення фіксованих цін на електричну енергію для побутових споживачів, внесений народними депутатами України Королевською Н.Ю., Солодом Ю.В., Морозом В.В., Гнатенком В.С. (реєстр. №4610).

Законопроектом, зокрема, пропонується повернути пільгові тарифи (0,90 грн) до 3000 кВт в опалювальний період для мешканців багатоповерхових будинків з відсутнім газопостачанням та гуртожитків, а також для інших незахищених категорій населення.

 

Про внесення змін до статті 16 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" щодо підвищення соціального захисту осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, та членів їх сімей, внесений народними депутатами Н.Королевською, Ю. Солодом, В.Гнатенком, В.Морозом (реєстр. № 4009-1).

 

Про внесення змін до Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» щодо визначення розміру допомоги з урахуванням фактичного прожиткового мінімуму, внесений народними депутатами Н.Королевською, Ю. Солодом, В.Гнатенком, В.Морозом (реєстр.№ 4010-1).

 

Про внесення змін до статті 47-1 Закону України "Про зайнятість населення" щодо виплати допомоги по частковому безробіттю особам, які здійснюють догляд за дітьми на самоізоляції або у разі закриття закладу освіти, внесений народними депутатами Н.Королевською, В.Морозом, Ю. Солодом (реєстр.№ 4013-1).

 

Про внесення змін до деяких законів України щодо дострокового виходу на пенсію багатодітних матерів та осіб передпенсійного віку», внесений народними депутатами Н.Королевською, Ю. Солодом, В.Гнатенком та В.Морозом (реєстр.№ 4035-1).

 

Про внесення змін до статті 28 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" щодо розміру мінімальної пенсії за віком», внесений народними депутатами Н.Королевською, Ю. Солодом, В.Гнатенком та В.Морозом (реєстр.№ 4041-1).

Законопроєктом передбачено збільшити мінімальну пенсію до розміру фактичного прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.  

 

Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення розмірів академічної та соціальної стипендій, внесений народними депутатами Н.Королевською, Ю. Солодом, В.Гнатенком та В.Морозом (реєстр.№ 4036-1).

 

Про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щодо підвищення пенсій, внесений народними депутатами Н.Королевською, Ю. Солодом, В.Гнатенком та В.Морозом (реєстр.№ 4031-1).

 

Про внесення змін до статті 28 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» щодо додаткового фінансового забезпечення педагогічних та науково-педагогічних працівників у зв’язку з дією карантину, установленого для запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19),  внесений народними депутатами Н.Королевською, Ю. Солодом, В.Гнатенком та В.Морозом (реєстр.№ 4022-1).

 

Про внесення зміни до статті 60 Закону України "Про пенсійне забезпечення" (щодо посилення пенсійного забезпечення медичних та інших працівників закладів охорони здоров'я), внесений народними депутатами України Макаренком М. В., Льовочкіним С.В, Ларіним С. М., Бортом В. П., Скориком М. Л. (реєстр. №4001).

Проектом Закону пропонується встановити, що робота медичних та інших працівників закладів охорони здоров’я, які безпосередньо зайняті на роботах з надання медичних послуг хворим на гостру респіраторну хворобу COVID-19 та особам, які мають підозру на вказану хворобу, зараховується до стажу роботи у подвійному розмірі.

 

Про внесення змін до деяких законів України щодо надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину та/чи надзвичайної ситуації, внесений народними депутатами України Королевською Н.Ю., Солодом Ю. В. (реєстр. №3981-1)

Законопроект передбачає надання допомоги по частковому безробіттю не лишень при поширенні на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, а у всіх випадках карантину та/чи надзвичайної ситуації, встановлених Кабінетом міністрів. Також передбачається надання сум допомоги по частковому безробіттю на період карантину всім роботодавцям, у тому числі фізичним особам-підприємцям, які є застрахованими особами.

Із статті 471 Закону України "Про зайнятість населення" виключається дискримінаційна норма щодо виключного права на надання допомоги по частковому безробіттю лише "роботодавцям із числа суб’єктів малого та середнього підприємництва", що автоматично позбавляє права на такий вид допомоги інших застрахованих осіб, що працюють не в сфері "малого та середнього підприємництва".

 

Про внесення змін до Закону України "Про житлово-комунальні послуги" щодо скасування пені та встановлення мораторію на підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги, внесений народними депутатами України Королевською Н.Ю., Солодом Ю. В., Гнатенком В.С. (реєстр. №3925-1)

Законопроектом пропонується:

1) виключити із закону "Про житлово-комунальні послуги" положення про нарахування та сплату пені у разі несвоєчасної оплати послуг ЖКГ;

2) встановити чітку заборону на нарахування неустойки (штрафу, пені) у разі несвоєчасного оплати споживачем послуг ЖКГ, а також на стягнення будь-яких інших платежів понад суму заборгованості;

3) запровадити тимчасовий мораторій на підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги для населення до прийняття Верховною Радою окремого рішення з цього питання.

 

Про реструктуризацію та списання заборгованості за житлово-комунальні послуги, внесений народними депутатами України Королевською Н.Ю., Солодом Ю. В., Гнатенком В.С. (реєстр. №3767-1)

Законопроектом, зокрема, пропонується:

1) скасувати законодавчі положення про нарахування та сплату пені у разі несвоєчасної оплати послуг ЖКГ;

2) запровадити мораторій на примусове виселення із житла, примусове стягнення житла, припинення/зупинення надання житлово-комунальних послуг;

3) списання заборгованості населення за газ, централізоване опалення, постачання гарячої води, постачання електроенергії, що сформувалась станом на 1 січня 2020 року.

 

Про внесення змін до деяких законів України щодо встановлення гарантій оплати праці педагогічних і науково-педагогічних працівників, внесений народними депутатами України Королевською Н.Ю., Солодом Ю. В., Гнатенком В.С. (реєстр. №3895-1)

Основне завдання цього законопроекту – встановлення гарантії оплати праці педагогічних працівників на рівні трьох мінімальних заробітних плат та доплат за їхню кваліфікацію та трудовий стаж, а також усунення розбіжностей в законодавстві стосовно розміру посадового окладу педагогічних працівників найнижчої кваліфікаційної категорії та дати вступу в дію цієї норми.

 

Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо захисту соціально незахищених верств населення від надмірного оподаткування (реєстр. №3811)

Завданням законопроекту є захист соціально незахищених верств населення від надмірного оподаткування товарів першої необхідності, які в структурі витрат більшості таких громадян займають понад дві третини їхнього бюджету.

Законопроектом пропонується зменшення ставки ПДВ з 20% до 0% при продажу/постачанні соціально незахищеним верствам населення продуктів харчування, напоїв (окрім алкогольних напоїв), лікарських засобів, виробів медичного призначення, житлово-комунальних послуг, в т.ч. теплової енергії, природного газу, електричної енергії та послуг з їх постачання.

 

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення соціального захисту осіб з інвалідністю, внесений народними депутатами України Королевською Н.Ю., Солодом Ю. В. (реєстр. №3780-1)

Законопроектом пропонується:

  1. Підвищити на 40% розмір державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства І, ІІ, ІІІ груп та дітям з інвалідністю.

Таким чином найнижчий розмір допомоги для осіб з інвалідністю з дитинства ІІІ групи буде встановлений на рівні прожиткового мінімуму для непрацездатних. Відповідно, для осіб з інвалідністю І і ІІ групи та дітям з інвалідністю розмір допомоги буде більшим за прожитковий мінімум.

  1. Встановити порядок надання особам з інвалідністю пристосованого житла, передбачивши, зокрема, механізм заміни житла в разі його невідповідності вимогам безперешкодного доступу та неможливості пристосування до потреб осіб з інвалідністю.

 

Про внесення змін до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" щодо підвищення розмірів трудових пенсій внаслідок збільшення величини оцінки одного року страхового стажу, зменшення пенсійного віку та страхового стажу як умов призначення пенсії за віком, внесений народними депутатами України Королевською Н.Ю., Солодом Ю. В. (реєстр. №3738)

Законопроектом пропонується:

1) встановити величину оцінки одного року страхового стажу на рівні 1,35%, а також застосовувати цей коефіцієнт при осучасненні пенсій;

2) встановити право на призначення пенсії за віком після досягнення чоловіками 60 років, жінками – 55 років та за наявності страхового стажу не менше 15 років;

3) передбачити заборону на зміну умов призначення пенсії в частині підвищення пенсійного віку та збільшення страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком;

4) скасувати положення про те, що мінімальний розмір пенсії за віком виплачується лише після досягнення особою віку 65 років.

 

Про внесення змін до Закону України "Про соціальний захист дітей війни" щодо підвищення рівня пенсійного забезпечення дітей війни та відновлення (збільшення) для них існуючих раніше пільг, внесений народними депутатами України Королевською Н.Ю., Солодом Ю. В. (реєстр. №3737)

Законопроектом, зокрема, пропонується:

- збільшити вдвічі для дітей війни з 25% до 50% знижку на оплату комунальних послуг;

- відновлюється безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських маршрутів у межах області за місцем проживання;

- відновлюється виплата підвищення до пенсії у розмірі надбавки, встановленої для учасників війни.

 

Про внесення змін до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" щодо пенсійного та санаторно-курортного забезпечення (реєстр. №3596-1)

Законопроект спрямовано на забезпечення належного бездискримінаційного пенсійного забезпечення всіх учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, щодо яких установлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, а також створення належних умов для санаторно-курортного лікування осіб та дітей з інвалідністю, які потребують сторонньої допомоги.

Законопроект, зокрема, передбачає:

1) обчислення пенсії чорнобильцям, за їхнім бажанням – з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року;

2) здійснення перерахунку раніше призначених пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва та захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи.

 

Проект Постанови «Про соціальне становище дітей та невідкладні заходи з удосконалення діяльності захисту прав дитини в Україні», внесений народним депутатом України Павленком Ю.О. (реєстр. № 1219).

Проектом постанови пропонується затвердити комплекс заходів на поліпшення становища українських дітей та удосконалення діяльності центральних та місцевих органів виконавчої влади з питань забезпечення та дотримання прав дитини в Україні.

 

Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту громадян від негативних наслідків підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги, внесений народними депутатами України Королевською Н.Ю., Бойком Ю.А., Німченком В.І., Шуфричем Н.І., Павленком Ю.О., Загороднім Ю.І., Мамкою Г.М., Дунаєвим С.В., Іоффе Ю.Я., Рабіновичем В.З., Качним О.С., Пономарьовим О.С., Солодом Ю.В., Колтуновичем О.С., Кальцевим В.Ф. (реєстр. № 2087).

Законопроектом пропонується:

1) скасувати законодавчі положення про нарахування та сплату пені у разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги;

2) запровадити мораторій на примусове виселення із житла, примусове стягнення житла, припинення/зупинення надання житлово-комунальних послуг;

3) виключити норми про надання пільг, в тому числі з оплати житлово-комунальних послуг, користування житлом та отримання палива в залежності від сукупного доходу сім’ї пільговика, які стосуються учасників війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, жертв нацистських переслідувань, дітей війни, педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів, які працюють у сільській місцевості і селищах, а також пенсіонерів, які раніше працювали педагогічними працівниками в цих населених пунктах і проживають в них, багатодітних сімей, прийомних сімей і дитячих будинків сімейного типу.

 

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціальних гарантій дітей та сімей з дітьми, внесений народними депутатами України Королевською Н.Ю., Бойком Ю.А., Німченком В.І., Шуфричем Н.І., Павленком Ю.О., Загороднім Ю.І., Мамкою Г.М., Кальцевим В.Ф., Дунаєвим С.В., Іоффе Ю.Я., Рабіновичем В.З., Качним О.С., Пономарьовим О.С., Мамояном С.Ч., Солодом Ю.В., Колтуновичем О.С. (реєстр. № 2085).

Законопроектом пропонується:

1) повністю відновити скасовану з 1 липня 2014 року допомогу при народженні 2 і 3 дитини і встановити її відповідно на рівні 70 і 120 прожиткових мінімумів для дітей віком до шести років;

2) відновити скасовану з 1 липня 2014 року допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, встановивши її гарантований розмір на рівні 30 відсотків прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років;

3) закріплення розміру державної соціальної допомоги на кожну дитину віком до 13 років на рівні 25% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (замість фіксованої суми у розмірі 250 гривень), на кожну дитину віком від 13 до 18 років на рівні 40 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (замість фіксованої суми у розмірі 500 гривень).

А також ще низка положень, докладніше дивіться за посиланням.

 

Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціального захисту дітей, які постраждали внаслідок бойових дій чи збройних конфліктів, внесений народними депутатами України Королевською Н.Ю., Бойком Ю.А., Німченком В.І., Шуфричем Н.І., Павленком Ю.О., Загороднім Ю.І., Мамкою Г.М., Дунаєвим С.В., Іоффе Ю.Я., Рабіновичем В.З., Качним О.С., Пономарьовим О.С., Мамояном С.Ч., Солодом Ю.В., Колтуновичем О.С., Кальцевим В.Ф. (реєстр. № 2084).

Основною метою законопроекту є захист і соціальна підтримка дітей, які постраждали внаслідок збройного конфлікту, розв'язання пов'язаних з цим проблем медичного і соціального характеру.

 

Про внесення змін до деяких законів України щодо права на отримання пенсій окремим категоріям громадян, внесений народними депутатами України Королевською Н.Ю., Бойком Ю.А., Німченком В.І., Шуфричем Н.І., Павленком Ю.О., Загороднім Ю.І., Мамкою Г.М., Кальцевим В.Ф., Дунаєвим С.В., Іоффе Ю.Я., Рабіновичем В.З., Качним О.С., Пономарьовим О.С., Мамояном С.Ч., Солодом Ю.В., Колтуновичем О.С. (реєстр. № 2083).

Законопроектом пропонується:

1) спростити процедури доведення права на виплату пенсій та її розмір шляхом скасування обов’язковості надання паперових документів щодо осіб, які мають право на пенсії та змушені були залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру;

2) скасувати для зазначеної категорії осіб обмеження щодо можливості отримати не затребувану пенсію лише за три роки;

3) закласти основи під особливий режим та порядок отримання пенсій для пенсіонерів, які залишились жити на територіях, на яких органи державної влади тимчасово не виконують своїх повноважень.

 

Про внесення змін до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" щодо приведення його норм у відповідність до рішення Конституційного Суду України від 18 грудня 2018 року № 12-р/2018 стосовно соціального захисту ветеранів війни та осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, а також членів їхніх сімей, внесений народними депутатами України Королевською Н.Ю., Солодом Ю.В. (реєстр. № 2046-1).

Основною метою прийняття законопроекту є відновлення редакції окремих норм Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", які діяли до внесення змін Законом України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" № 76-VIII від 28 грудня 2014 року.

 

Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" щодо підвищення державних соціальних стандартів, внесений народними депутатами України Королевською Н.Ю., Шуфричем Н.І., Ларіним С.М., Солодом Ю.В., Бойком Ю.А., Рабіновичем В.З, Павленком Ю.О. (реєстр. № 2125).

Метою законопроекту є підвищення рівня мінімальної заробітної плати, пенсії та прожиткового мінімуму для відповідних соціальних і демографічних груп населення.

Проектом закону пропонується:

1) Установити у 2019 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня 2019 року - 1853 гривні, з 1 березня - 3385 гривень, з 1 грудня - 3893 гривні, а для основних соціальних і демографічних груп населення:

дітей віком до 6 років: з 1 січня 2019 року - 1626 гривень, з 1 березня - 3210 гривень, з 1 грудня - 3692 гривні;

дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня 2019 року - 2027 гривень, з 1 березня - 3945 гривень, з 1 грудня - 4537 гривень;

працездатних осіб: з 1 січня 2019 року - 1921 гривня, з 1 березня - 3501 гривня, з 1 грудня - 4026 гривень;

осіб, які втратили працездатність: з 1 січня 2019 року - 1497 гривень, з 1 березня - 2856 гривень, з 1 грудня - 3285 гривень.

2) Установити з 1 липня мінімальну заробітну плату:

у місячному розмірі – 7000 гривень;

у погодинному розмірі – 42,15 гривні.

3) Доручити Кабінету Міністрів забезпечити здійснення перерахунку і виплату пенсій та інших виплат, що визначаються у залежності від нового розміру прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення.

 

Проект Постанови «Про забезпечення виконання рішень Конституційного Суду України у сфері соціального захисту населення», внесений народними депутатами України Королевською Н.Ю., Шуфричем Н.І., Ларіним С.М., Солодом Ю.В., Бойком Ю.А., Рабіновичем В.З, Павленком Ю.О. (реєстр. № 2124).

Проектом Постанови пропонується доручити Кабінету Міністрів України невідкладно:

- прийняти нормативно-правові акти, привести свої нормативно-правові акти, а також забезпечити приведення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади їхніх нормативно-правових актів у відповідність із законами України "Про пенсійне забезпечення", "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні" з урахуванням положень, які відновили свою чинність на підставі рішень Конституційного Суду України;

- подати на розгляд Верховної Ради України пропозиції щодо внесення змін до Державного бюджету України на 2019 рік для забезпечення виконання положень зазначених законів.

Також пропонується доручити Мінсоцполітики забезпечити надання місцевим органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування роз'яснення щодо виконання законів України з урахуванням положень, які відновили свою чинність на підставі рішень Конституційного Суду України.

 

Проект Постанови «Про невідкладні заходи щодо затвердження оновлених наборів продуктів харчування, наборів непродовольчих товарів і наборів послуг та формування на їх основі прожиткового мінімуму», внесений народними депутатами України Королевською Н.Ю., Шуфричем Н.І., Ларіним С.М., Солодом Ю.В., Бойком Ю.А., Рабіновичем В.З, Павленком Ю.О. (реєстр. №2123).

Проект Постанови передбачає вжиття заходів для невідкладного затвердження нових наборів продуктів харчування, наборів непродовольчих товарів і наборів послуг, формування на їх основі адекватного реаліям сьогодення прожиткового мінімуму, а також підвищення всіх виплат, які обчислюються на його основі.

 

Про верифікацію та моніторинг державних виплат, внесений народними депутатами України Королевською Н.Ю., Солодом Ю.В. (реєстр. № 1231-1)

Цілі і завдання проекту закону – недопущення порушення законних прав та інтересів отримувачів державних виплат та створення стримуючих механізмів щодо упередження безконтрольної діяльності Міністерства фінансів України в частині проведення верифікації всіх державних виплат в Україні.

 

Про внесення змін до Закону України "Про прожитковий мінімум" щодо встановлення прожиткового мінімуму на рівень, не нижчий рівня фактичного прожиткового мінімуму, внесений народними депутатами України Королевською Н.Ю., Солодом Ю.В. (реєстр. № 1143-1).

Цілі і завдання законопроекту – удосконалення процедури встановлення та затвердження прожиткового мінімуму з метою досягнення його фактичного рівня, підвищення державних соціальних стандартів в Україні та стимулювання зростання заробітних плат і соціальних платежів.

 

Про внесення змін до Закону України "Про соціальний захист дітей війни" щодо відновлення (підвищення) рівня пенсійного забезпечення дітей війни, пільг при платі за користування комунальними послугами та безплатного проїзду, внесений народними депутатами України Королевською Н.Ю., Солодом Ю.В. (реєстр. № 2008-1).

Проектом акта пропонується внести зміни до закону України "Про соціальний захист дітей війни", якими відновлюються соціальні гарантії, які існували до внесення змін на підставі Закону України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" № 76-VIII від 28 грудня 2014 року.

 

Про внесення змін до деяких законів України щодо дострокового виходу на пенсію, внесений народними депутатами України Королевською Н.Ю., Солодом Ю.В. (реєстр. № 2010-1)

 Законом України "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні" було передбачено достроковий вихід на пенсію за півтора року до досягнення пенсійного віку, якщо власник або уповноважений ним органу розірвав трудовий договір.

Законом України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" № 76-VIII від 28 грудня 2014 року (далі Закон № 76-VIII) це право було скасовано.

Своїм рішенням від 22.05.2018 № 5-р/2018 Конституційний Суд України, розглядаючи конституційність змін до Закону України "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні", якими ліквідовано та обмежено ряд соціальних пільг та гарантій, що були ним передбачені, визнав неконституційним скасування права на достроковий вихід на пенсію… Також сьогодні право дострокового виходу на пенсію мають жінки, які народили п’ятьох або більше дітей та виховали їх до 6-річного віку, матері осіб з інвалідністю з дитинства, які виховали їх до зазначеного віку, – після досягнення 50 років та за наявності страхового стажу не менше 15 років.

Проектом пропонується розглянути питання надання такого ж права жінкам, які народили трьох або чотирьох дітей та виховали їх до десятирічного віку після досягнення 55 років та за наявності страхового стажу не менше 20 років.

 

Про внесення змін до деяких законів України щодо поліпшення умов призначення пенсій, внесений народними депутатами України Королевською Н.Ю., Солодом Ю.В. (реєстр. № 2025-1)

Законопроектом пропонується:

1) встановити величину оцінки одного року страхового стажу на рівні 1,35%, а також застосовувати цей коефіцієнт при осучасненні пенсій;

2) збільшити до 3 відсотків підвищення пенсії за віком за кожний повний рік понад норму страхового стажу, але не більше 10 відсотків мінімальної пенсії за віком;

3) встановити право на призначення пенсії за віком після досягнення чоловіками 60 років, жінками – 55 років та за наявності страхового стажу не менше 15 років;

4) передбачити можливість призначення державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію для чоловіків після досягнення віку 63 років, а для жінок – 58 років;

5) передбачити заборону на зміну умов призначення пенсії в частині підвищення пенсійного віку та збільшення страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком;

6) скасувати положення про те, що мінімальний розмір пенсії за віком виплачується лише після досягнення особою віку 65 років;

7) скасувати заборону на врахування у страховому стажі періоду, за який проведено одноразову сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;

8) забезпечити збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, який застосовується для обчислення пенсій, передбачене частиною другою статті 42 Закону № 1058-IV, вже з моменту набрання чинності цим законом, а не з 2021 року, як це передбачено чинними положеннями;

9) у зв’язку із відновленням положень про пенсійний вік та страховий стаж, які існували раніше, виключити із розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" норми про встановлення тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату.

 

Про внесення змін до Закону України "Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю", внесений народними депутатами України Королевською Н.Ю., Солодом Ю.В. (реєстр. № 2031-1)

За даними Державної служби статистики, на початок 2019 р. в Україні налічується 2 млн 659,7 тис. осіб з інвалідністю, серед яких 161,6 тис. дітей з інвалідністю.

Звідси стає зрозуміло масштаби існуючої проблеми із неналежним забезпеченням державою осіб, які того потребують.

Законопроектом пропонується:

1) підвищити вдвічі розмір державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства І, ІІ, ІІІ груп та дітям з інвалідністю, який визначений у статті 2 закону;

2) підвищити вдвічі розмір надбавки на догляд особам з інвалідністю з дитинства підгруп А і Б І групи та дітям з інвалідністю, який визначений у статті 3 закону, а для осіб з інвалідністю з дитинства II і III груп, які за висновком лікарсько-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу потребують постійного стороннього догляду, надбавка на догляд підвищується з 15% до 75% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

 

Про внесення змін до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" щодо зменшення пенсійного віку та страхового стажу як умов призначення пенсії за віком та відновлення розміру коефіцієнту страхового стажу 1,35, внесений народним депутатом України Королевською Н.Ю. (реєстр.№ 1141-1)

Законопроектом пропонується:

1) встановити величину оцінки одного року страхового стажу на рівні 1,35%, а також застосовувати цей коефіцієнт при осучасненні пенсій;

2) встановити право на призначення пенсії за віком після досягнення чоловіками 60 років, жінками – 55 років та за наявності страхового стажу не менше 15 років;

3) передбачити заборону на зміну умов призначення пенсії в частині підвищення пенсійного віку та збільшення страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком;

4) скасувати положення про те, що мінімальний розмір пенсії за віком виплачується лише після досягнення особою віку 65 років.

 

Про внесення змін до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" щодо розміру та перерахунку раніше призначених пенсій, внесений народними депутатами України Королевською Н.Ю., Бойком Ю.А., Німченком В.І., Шуфричем Н.І., Павленком Ю.О., Загороднім Ю.І., Мамкою Г.М., Кальцевим В.Ф.. Дунаєвим С.В., Іоффе Ю.Я., Рабіновичем В.З., Качним О.С., Пономарьовим О.С., Мамояном С.Ч., Солодом Ю.В., Колтуновичем О.С. (реєстр. № 2086)

Законопроект пропонує збільшити максимальний розмір грошового пенсійного забезпечення військовослужбовців з 70% до 90% і перерахувати пенсії.

«Відновлення норм статей 13 та 63 Закону № 2262 забезпечить законодавче врегулювання гарантій гідної державної підтримки згаданої особливої категорії громадян та захист їх соціальних прав з дотриманням принципу рівності та єдиного підходу до визначення видів грошового забезпечення, які враховуються як при призначенні пенсій, так і при перерахунку раніше призначених пенсій особам, звільнених в різні часи з військової служби, та деяких інших осіб, в тому числі і для тих, які в майбутньому будуть звільнятися», - зазначається у проекті закону. 

 

Про списання заборгованості населення за постачання природного газу, централізоване опалення та постачання гарячої води, постачання електричної енергії, що сформувалась станом на 1 січня 2019 року, внесений народними депутатами  України Бойком Ю.А., Королевською Н.Ю., Солодом Ю.В., Шуфричем Н.І., Іоффе Ю.Я., Німченком В.І., Рабіновичем В.З. (реєстр. № 1106-1).

Законопроектом передбачається списання заборгованості населення за наступні види послуг:

- за природний газ перед постачальниками природного газу для потреб побутових споживачів, що сформувалась станом на 1 січня 2019 року;

- за централізоване опалення та постачання гарячої води, що надаються населенню суб'єктами господарювання, які є виконавцями цих послуг, станом на 1 січня 2019 року;

- за постачання електричної енергії для кожного класу споживачів перед відповідними постачальниками послуг, що сформувалась станом на 1 січня 2019 року.

 

 

Про внесення зміни до Закону України «Про ринок природного газу» щодо впорядкування ціноутворення та недопущення підвищення цін і тарифів на природний газ, внесений народними депутатами України Бойком Ю.А., Королевською Н.Ю., Солодом Ю.В., Шуфричем Н.І., Іоффе Ю.Я., Німченком В.І., Рабіновичем В.З. (реєстр. № 1122).

Законопроектом передбачається внесення змін до Закону України «Про ринок природного газу» для впорядкування ціноутворення у сфері постачання природного газу, що дозволить провести перерахунок та знизити ціни на природний газ для споживачів.

 

Про внесення змін до статті 5 Закону України "Про ціни і ціноутворення" щодо відновлення державного регулювання цін, внесений народними депутатами України Бойком Ю.А., Королевською Н.Ю., Солодом Ю.В., Шуфричем Н.І., Іоффе Ю.Я., Німченком В.І., Рабіновичем В.З. (реєстр. № 1119).

Проектом пропонується доповнити статтю 5 новою частиною, яка встановлює функції Уряду в обов’язковому порядку визначати повноваження Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій щодо регулювання цін і тарифів на визначені товари і послуги у сфері виробництва та реалізації продовольчих товарів.

 

Про внесення змін до деяких законів України щодо відновлення належних соціальних гарантій громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на виконання рішення Конституційного Суду України, внесений народними депутатами України Бойком Ю.А., Королевською Н.Ю., Солодом Ю.В., Шуфричем Н.І., Іоффе Ю.Я., Німченком В.І., Рабіновичем В.З. (реєстр. № 1117).

Проектом пропонується відновити норми Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28 лютого 1991 року  № 796-XII до редакції до внесення змін Законом № 76-VIII;

 

Про внесення змін до деяких законів України щодо скасування негативних положень "пенсійної реформи" та відновлення порушених прав громадян на виконання рішення Конституційного Суду України, внесений народними депутатами України Бойком Ю.А., Королевською Н.Ю., Солодом Ю.В., Шуфричем Н.І., Іоффе Ю.Я., Німченком В.І., Рабіновичем В.З. (реєстр. № 1116).

Законопроектом пропонується:

  • встановити право на призначення пенсії за віком після досягнення чоловіками 60 років, жінками – 55 років та за наявності страхового стажу не менше 15 років;
  • передбачити можливість призначення державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію для чоловіків після досягнення віку 63 років, а для жінок - 58 років;
  • скасувати положення про те, що мінімальний розмір пенсії за віком виплачується лише після досягнення особою віку 65 років;
  • відновити умови виходу на пенсії за віком на пільгових умовах та за вислугу років, які були встановлені до 2015 року.

 

Про статус і соціальний захист мирних (цивільних) громадян, які постраждали внаслідок бойових дій чи збройних конфліктів, внесений народними депутатами  України Бойком Ю.А., Королевською Н.Ю., Солодом Ю.В., Шуфричем Н.І., Іоффе Ю.Я., Німченком В.І., Рабіновичем В.З. (реєстр. № 1115).

Законопроектом пропонується визначити осіб, які постраждали внаслідок бойових дій чи збройних конфліктів, встановити основи соціального захисту кожної із категорій громадян, що постраждали від бойових дій чи збройних конфліктів. Також ним передбачено особливості соціального захисту дітей із числа постраждалих осіб та їх батьків.

 

Про внесення змін до деяких законів України щодо відновлення існуючих раніше прав і свобод ветеранів війни, ветеранів праці, дітей війни та жертв нацистських переслідувань, внесений народними депутатами України Бойком Ю.А., Королевською Н.Ю., Солодом Ю.В., Шуфричем Н.І., Іоффе Ю.Я., Німченком В.І., Рабіновичем В.З. (реєстр. № 1118).

Проектом акта пропонується внести зміни до законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні", "Про жертви нацистських переслідувань", "Про соціальний захист дітей війни", якими відновлюються соціальні гарантії, які існували до внесення змін на підставі Закону України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України"  № 76-VIII від 28 грудня 2014 року.

 

Про недопущення кримінального переслідування, притягнення до кримінальної, адміністративної відповідальності та покарання осіб - учасників подій на території Донецької, Луганської областей, внесений народними депутатами України Шуфричем Н.І., Німченком В.І., Рабіновичем В.З. (реєстр. №1089-1)

Законопроектом пропонується звільнити від відповідальності осіб, які були учасниками подій на території Донецької, Луганської областей у період з 28.02.2014 року до дня набрання чинності цим Законом.

 

Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо кримінальної відповідальності народних депутатів України за неособисте голосування), внесений народними депутатами України Шуфричем Н.І., Німченком В.І., Рабіновичем В.З. (реєстр. № 1127).

Проектом Закону пропонується ведення кримінальної відповідальності народних депутатів України за неособисте голосування.

 

Про визнання таким, що втратив чинність, Закону України "Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення", внесений народними депутатами України Королевською Н.Ю., Солодом Ю.В., Шуфричем Н.І., Німченком В.І., Рабіновичем В.З. (реєстр. № 1114).

Законопроектом пропонується визнання таким, що втратив чинність, Закон України "Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення" № 2168-VIII від 19.10.2017 року.

Цим законом, що дав старт так званій медреформі, було грубо порушено ст. 49 Конституції України, яка гарантує кожному громадянину право на безоплатну медичну допомогу у державних і комунальних закладах охорони здоров’я. В результаті люди були позбавлені якісного та доступного медобслуговування.

З моменту запровадження «медреформи» в Україні шаленими темпами зросли ціни на ліки; повністю провалено процес вакцинування населення, наслідком чого стала епідемія таких інфекційних хвороб як кір, люди помирають від ботулізму; зірвані державні закупівлі ліків, внаслідок чого зростає корупційна складова в галузі; заробітна плата лікарів виплачується з затримками, її обіцяне підвищення отримали тільки окремі фахівці. Не отримують належної підтримки онкохворі, пацієнти, які потребують паліативної допомоги, люди з рідкісними хворобами, лікування яких не по кишені українцям.

Відбулося значне погіршення показників. Згідно даних Держстату, більш ніж на 20% скоротилася мережа лікувальних закладів, майже на 17% — кількість лікарняних ліжок, на 8,1% зменшилася кількість лікарів і цей процес триває.

На кінець 2018 року лише 34,5% дітей старше одного року провакциновані від туберкульозу, проти дифтерії, правця та коклюшу – лише 38%, проти гепатиту «В» – лише 38,1%.

Україна увійшла до країн-лідерів з поширення СНІДу, ВІЛ-інфекції, вірусних гепатитів.

Просто катастрофічною є демографічна ситуація – на 100 померлих народжується тільки 49 немовлят.

Зафіксований масовий відтік лікарів за кордон.

 

Про визнання таким, що втратив чинність, Закону України "Про освіту", внесений народними депутатами  України Бойком Ю.А., Королевською Н.Ю., Солодом Ю.В., Шуфричем Н.І., Іоффе Ю.Я., Німченко В.І., Рабіновичем В.З. (реєстр. № 1121).

Законопроектом пропонується визнання таким, що втратив чинність, Закон України "Про освіту" від 05.09.2017 року № 2145-VIII.

 

Про внесення змін до закону України «Про освіту» щодо забезпечення захисту мовних прав національних меншин, внесений народними депутатами України Бойком Ю.А., Королевською Н.Ю., Солодом Ю.В., Шуфричем Н.І., Іоффе Ю.Я., Німченко В.І., Рабіновичем В.З. (реєстр. № 1125).

Забезпечення захисту мовних прав національних меншин шляхом незастосування окремих положень статті 7, які стосуються  навчання в закладах освіти в межах тих територій, на яких поширена регіональна мова або мова меншини та за рішенням відповідної місцевої ради застосовуються заходи, спрямовані на використання регіональних мов або мов меншин.

 

«Про порядок застосування мов в Україні»внесений народними депутатами України Бойком Ю.А., Королевською Н.Ю., Солодом Ю.В., Шуфричем Н.І., Іоффе Ю.Я., Німченко В.І., Рабіновичем В.З. (реєстр. № 1103-1).

Визначаються питання щодо обов’язкового застосування української мови як державної, використання інших мов в публічному житті.

 

Про внесення змін до розділу Х "Перехідні положення" Земельного кодексу України щодо мораторію на відчуження земель сільськогосподарського призначення, внесений народними депутатами України Бойком Ю.А., Королевською Н.Ю., Солодом Ю.В., Шуфричем Н.І., Іоффе Ю.Я., Німченко В.І., Рабіновичем В.З. (реєстр. № 1101-1).

Проектом пропонується встановити, що до проведення та встановлення результатів Всеукраїнського референдуму купівля-продаж земель сільськогосподарського призначення забороняється.

 

Про всеукраїнський та місцеві референдуми за народною ініціативою, внесений народними депутатами України Бойком Ю.А., Королевською Н.Ю., Солодом Ю.В., Шуфричем Н.І., Іоффе Ю.Я., Німченко В.І., Рабіновичем В.З. (реєстр. № 1123).

У законі закріплюється процедура проведення референдумів за народною ініціативою, як на всеукраїнському рівні, так і на рівні територіальних громад, їх об’єднань.

 

Про парламентську опозицію,  внесений  народними  депутатами  України  Бойко Ю.А.,  Рабіновичем В.З., Медведчуком В. В.,  Льовочкіним С. В., Німченко В.І., Загороднім Ю.І., Павленком Ю. О., Іоффе Ю.Я., Шуфричем Н. І. (реєстр. № 1211).

 

Опубліковано: 25 вересня 2020
×
Приєднатися