Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ зареєструвала законопроект про обмеження розміру заробітної плати у державному секторі

Народні депутати від фракції «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ» зареєстрували у Верховній Раді проект Закону № 2820 «Про внесення зміни до деяких законодавчих актів України щодо обмеження розміру заробітної плати у державному секторі».

Мільйонні зарплати державних чиновників у країні, яка стоїть на порозі системної економічної кризи, у якій люди змушені виживати на мінімальні пенсії і зарплати, збурили українців.

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ на законодавчому рівні покладе цьому край, заборонивши міністрам, чиновникам, депутатам і державним високопосадовцям отримувати зарплати, що не відповідають їхньому реальному внеску у розвиток країни.

За останні п’ять років значно погіршився соціальний захист пенсіонерів, чорнобильців, ветеранів, інвалідів, сімей з дітьми та інших категорій громадян.

«Не виконується низка рішень Конституційного Суду України і законів України у сфері соціального захисту населення. Зокрема, мова йде про оподаткування пенсій, припинення перерахунку пенсій, скасування низки пільг для різних соціально незахищених верств населення, відміну деяких видів державної допомоги сім’ям, у яких є діти, значно підвищилися ціни і тарифів на комунальні послуги та ін. У такій ситуації соціально справедливим буде обмеження заробітної плати народних депутатів України», – переконані депутати-опозиціонери.

Документ пропонує обмежити 10-ма розмірами мінімальної заробітної плати рівень заробітної плати (у тому числі будь-які надбавки, премії, заохочувальні виплати):

- народних депутатів України;

- членів Кабінету Міністрів України, першого заступника міністра, заступників міністра;

- керівників та заступників керівників державних органів;

- Голови Національного банку України та його заступників, членів Правління та винагороди членів Ради Національного банку України.

Проект закону пропонує встановити, що прожитковий мінімум на одну особу у розрахунку на місяць не може бути меншим від встановленого розміру мінімальної заробітної плати на визначений період.

Таким чином, максимально допустимий розмір виплат особам, уповноваженим на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, керівникам установ та організацій, які фінансуються з бюджету, не повинен перевищувати десяти мінімальних зарплат – на даний час це 47 230 гривень.

Автори законопроекту: Наталія Королевська, Юрій Солод, Нестор Шуфрич, Сергій Ларін, Віталій Борт, Юрій Павленко, Микола Скорик, Володимир Кальцев, Володимир Мороз, Валерій Гнатенко, Федір Христенко.

Раніше опозиціонери зареєстрували у парламенті проект Постанови «Про внесення змін до Постанови Верховної Ради України «Про фінансове забезпечення діяльності народних депутатів України (щодо зменшення розміру заробітної плати народних депутатів України)».

Опубліковано: 1 лютого 2020
×
Приєднатися