Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАФОРМА - ЗА ЖИТТЯ зареєструвала законопроект, який захистить громадян від негативних наслідків підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги

Народні депутати від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ зареєстрували у Верховній Раді Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо захисту громадян від негативних наслідків підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги (реєстр. №3324).

Згідно з даними Держстату, за підсумками 2019 року чверть (25%) українських домогосподарств були фінансово неспроможні самостійно оплатити житлово-комунальні послуги чи придбати скраплений газ, тверде та рідке пічне паливо та були змушені оформити державні субсидії. Ще п’ять років тому таких сімей було у 2 рази менше.

Однією з причин зростання масштабної бідності в Україні є антисоціальна урядова практика шокуючого підвищення комунальних тарифів і цін на енергоресурси. Тільки упродовж 2014–2019 рр. тарифи на природний газ для населення зросли у 8,6 раза, на гаряче водопостачання – у 4,2 раза, на опалення – у 11,5 раза, на електроенергію – більш ніж у 3,2 раза.

Сумарна заборгованість за спожиті населенням житлово-комунальні послуги та енергоресурси лише протягом 2015–2019 рр. зросла у 5,1 раза – з 12,4 до 63,7 млрд грн, а на початок лютого 2020 року сягнула позначки 67,0 млрд гривень.

Законопроект пропонує:

1) скасувати законодавчі положення про нарахування та сплату пені у разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги;

2) запровадити мораторій на примусове виселення із житла, примусове стягнення житла, припинення/зупинення надання житлово-комунальних послуг;

3) виключити норми про надання пільг, в тому числі з оплати житлово-комунальних послуг, користування житлом та отримання палива в залежності від сукупного доходу сім’ї пільговика, які стосуються: учасників війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, жертв нацистських переслідувань, дітей війни, педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів, які працюють у сільській місцевості і селищах, а також пенсіонерів, які раніше працювали педагогічними працівниками в цих населених пунктах і проживають в них, багатодітних сімей, прийомних сім'ям і дитячих будинків сімейного типу.

«Прийняття даного законопроекту дасть змогу зупинити подальше зростання заборгованості населення з оплати житлово-комунальних послуг та створити законодавчі основи для заборони примусового виселення і стягнення житла українських громадян за борги, утворені через несвоєчасну оплату ними спожитих житлово-комунальних послуг. Крім того, будуть відновлені конституційні права окремих категорій громадян на отримання пільг і компенсацій з оплати житлово-комунальних послуг, користування житлом та придбання побутового палива», — переконані опозиціонери.

Авторами законопроекту стали народні депутати Королевська Н. Ю., Німченко В.І., Шуфрич Н.І., Павленко Ю. І., Загородній Ю.І., Дунаєв С. В., Іоффе Ю.Я., Качний О.С., Пономарьов О.С., Солод Ю. В., Кальцев В.Ф.

 

Опубліковано: 11 квітня 2020
×
Приєднатися