Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Опозиціонери зареєстрували законопроект, яким підвищується соціальний захист медпрацівників, що працюють з хворими на COVID-19

1 вересня народні депутати від фракції «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ» зареєстрували проект Закону України «Про внесення зміни до статті 60 Закону України «Про пенсійне забезпечення» (щодо посилення пенсійного забезпечення медичних та інших працівників закладів охорони здоров’я)». Авторами законопроекту виступили заступник голови Комітету ВР з охорони здоров'я Михайло Макаренко, Сергій Льовочкін, Сергій Ларін, Віталій Борт і Микола Скорик.

В сучасних умовах розвитку пандемії на коронавірусну інфекцію (COVID-19) не задовольняються елементарні потреби медичних та інших працівників. Нинішній рівень соціального захисту підриває престиж та авторитет професії лікаря, медичної сестри (медичного брата), лаборанта та інших осіб, які приймають участь при наданні медичних послуг хворим на гостру респіраторну хворобу COVID-19.

«Враховуючи той факт, що на медичних працівників покладено додаткове навантаження та саме від них залежить здоров’я та життя людей, держава має довести наскільки важливим є їх професійний внесок під час та після запровадження карантину. Прийняття даного законопроекту безпосередньо впливає на виконання державою своєї соціальної та економічної функцій.

Проектом Закону пропонується встановити, що робота медичних та інших працівників закладів охорони здоров’я, які безпосередньо зайняті на роботах з надання медичних послуг хворим на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та особам, які мають підозру на вказану хворобу, зараховується до стажу роботи у подвійному розмірі», - йдеться у запропонованому опозиційними депутатами законопроекті.

Довідково. За даними Міністерства охорони здоров’я України, з початку запровадження дії карантину та станом на 30 серпня 2020 року в Україні зафіксовано 119 074 хворих, з яких одужало 56 734 особи, летальних випадків 2527.

Опубліковано: 1 вересня 2020
×
Приєднатися