Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

ОП-ЗЖ зареєструвала законопроект щодо вдосконалення пенсійного забезпечення громадян

Народні депутати від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Н.Королевська, Ю.Солод, В.Гнатенко та В.Мороз зареєстрували у парламенті альтернативний законопроект 4668-1 «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення пенсійного законодавства».

Цілі і завдання проекту закону від опозиції - вдосконалення пенсійного забезпечення громадян, недопущення погіршення умов виходу на пенсію та умов індексації пенсій.

На відміну від урядового проекту № 4668, альтернативним законопроектом пропонується не встановлювати жодних додаткових умов для призначення пенсії за 1,5 року до досягнення пенсійного віку у зв'язку із змінами в організації виробництва та праці, оскільки це порушує право громадян на достроковий вихід на пенсію.

Зокрема, у документі зазначається:

- визначення дати щорічної індексації пенсії (з 1 березня) та кола осіб, яким пенсії індексуються;

- визначення положень щодо дострокової пенсії за віком за півтора року до досягнення пенсійного віку особам, трудовий договір з якими розірвано у зв’язку із змінами в організації виробництва та за інших умов;

- призначення дострокової пенсії матерям (батькам) дітей, хворих на тяжке, рідкісне захворювання, яким не встановлено інвалідність;

- здійснення щорічної індексації пенсій військовослужбовцям, державним службовцям та іншим категоріям пенсіонерів на загальних умовах;

- зарахування у потрійному розмірі до страхового стажу для призначення пенсії періоду роботи на спецпоселенні депортованим особам.

Передбачено також здійснення перерахунку пенсій для наукових працівників, державних службовців, працівників органів місцевого самоврядування та журналістів.

Опубліковано: 8 вересня 2021
×
Приєднатися